Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Nintendo Switch Rekora Koşuyor! Toplam Satışlarda Wii’yi Geride Bırakmayı Başardı

Nintendo Switch bu senenin ilk aylarında 101,63 milyon satış yapan Wii’yi geride bırakmayı başarmıştı. Şimdi ise Game Boy’un rekorunu kırmak için emin adımlarla ilerliyor. Nintendo Switch gelen yeni bilgiler doğrultusunda rekora koşuyor. İlk hedefi 118,69 milyon satış yapan Game Boy’u yakalamak daha sonra ise 154,02 milyon satış yapan DS’i tahtından etmek için uğraşacak. Şuan için Game Boy’a yaklaşmaya devam ediyor.

31 Mart 2022 tarihi itibariyle Switch satışları toplam 107,65 milyon olarak gerçekleşti. 2022 mali yılı içerisinde Switch 23,04 milyon sattı. Bu rakamlar daha yukarı olabilirdi ama yaşanan tedarikk sıkıntıları rakamların düşük kalmasına neden oldu. Tedarik sorunlarının çözülmesinden sonra Game Boy’u geride bırakmak çok zor olmayacak gibi duruyor.

107 milyondan fazla Switch’in satılması, oyunlarının da satılmasını arttırdı. Oyun satışları Nintendo’nun yüzünü güldürmeyi başardı. Toplamda 39 ürün, 1 milyon satış barajını aşmış, toplamda 235,07 milyon satış yapılmış.

Nintendo’nun önemli markları dikkatleri çekiyor. Kirby: The Forgotten Land ilk 2 haftada 2,1 milyon, Pokemon Legends: Arceus 12,64 milyon, Mario Kart 8 Deluxe 9,94 milyon, Mario Party Superstars 6,88 milyon, Animal Crossing: New Horizons 6,01 milyon, The Legends of Zelda: Skyward Sword HD 3,91 milyon ve Metroid Dread 2,9 milyon satmayı başardı.

Nintendo Switch’e yakın zamanda Splatoon 3, Pokemon Scarlet & Violet ve Bayonetta 3 çıkışını gerçeleştirecek. Satış rakamlarında aynı performans bu oyunlardan da bekleniyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel