Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Nintendo, Pokemon Bilgilerini Sızdıran Siteyi Buldu

Pokemon Sword & Shield Nintendo’nun çıkardığı en önemli yapımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun için geliştirme süreci bittiği zaman da büyük bir sızıntı piyasaya çıktı. İnternette çıkan bu sızıntı haberleri ile de ilgili olarak Nintendo çalışmalarını başlattı. Sonunda ise yapılan bu çalışmalar netice bulmayı başardı. Portekiz kaynaklı bir internet sitesi üzerinden bilgilerin sızdırıldığı açıklandı. Daha sonra ise Nintendo bu site ile olan ilişkisini tamamen kesme kararı aldı. FNintendo isminde olan site sadece Nintendo içeriklerine odaklanmış bir site olarak da karşımızı çıkıyor. Nintendo’nun bu hareketi site için büyük sıkıntılar doğuracaktır. Nintendo Pokemon oyunu ile ilgili önlemlerine devam ediyor.

Gelelim biraz işin nasıl gerçekleştiğine. Nintedo, Pokemon oyunu için gizliliğe büyük önem veriyor. Bu durum tüm oyun stüdyoları için geçerli. Kimse sunacağı yapımın detaylarının paylaşılmasını istemez. Özellikle de Pokemon gibi bir yapımın bu tarz detaylarının paylaşılması hiç istenmez. Çünkü içerisinde çok fazla karakter bulunuyor. Aynı zamanda büyük bir gizlilik de gerektiriyor. Bunlar hep beraber ortaya gelince de bazı sonuçlar doğuruyor.

Ortaya çıkan bu çok sızıntı haberlerden sonra Nintendo ve The Pokemon Company beraber bu sızıntının kaynağını aramaya başladı. Daha sonra ise Portekiz’de yayın yapan FNintendo adlı internet sitesi tespit edildi. Daha önce bu siteye gönderilen ürün bir yazar tarafından oynanmış. Sürekli olarak da detaylar atılmaya başlanmış. Bildiğiniz gibi eğer bir yere gönderilen oyuna ambargo uygulanır. Oyunu oynama şansınız bulunur ama ürün ile ilgili olarak detay paylaşmanız yasaktır. Ama FNintedo yazarı dayanamamış olacak ki yazıyı yazmaya süre dolmadan başlamış. Nintedo’da bu durumu öğrenince site olan tüm ilişiğini kesme kararı aldı.

Alınan bu karar sonrasında FNintedo, o editör ile tüm ilişiğinin kesildiğini ve özür mesajı yayınladı ama Nintendo pek geri adım atacak gibi durmuyor.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!