Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Netflix Oyun Sektörüne İlk Adımını Attı! Night School Studio’yu Satın Aldı

Netflix yeni bir sektöre giriş yapmaya hazırlanıyor. Artık oyun sektörü içerisinde de var olmaya başlayacak. Bu iş için de ilk adımı attı. Bağımsız oyun geliştiricisi olan Night School Studio’yu satın aldılar. Night School Studio Oxenfree ve Afterparty isimli oyunları geliştirmişti.

Night School Studio Oxenfree oyunu eleştirmenler ve oyuncular tarafından sevilen bir oyun olmayı başardı. Aynı şekilde diğer oyunları olan Afterparty’de sevilen oyunlardan birisi oldu. Netflix çatısı altında da yine oyunlar geliştirmeye devam edecek. Şuan için ekip Oxenfree’nin ikinci oyunu için çalışmalarına devam ediyor. Netflix çatısı altında ikinci oyun geliştirilmeye devam edecek.

Night School kurucu ortağı Sean Krankel, “Night School, anlatı ve tasarım hedeflerimizi özgün oyunlarda yürekten genişletmek istiyor.” diye yazıyor. “Netflix, film, TV ve şimdi oyun yapımcılarına milyonlarca insana mükemmel eğlence yaratmak ve sunmak için benzeri görülmemiş bir tuval sunuyor. Anlatısal oynanıştaki keşiflerimiz ve Netflix’in çeşitli hikaye anlatıcılarını destekleme sicili çok doğal bir eşleşmeydi. Her iki takım da içgüdüsel olarak bu sonuca varmış gibi geldi.” dedi.

Bu, Netflix’in ilk oyun stüdyosu satın alımı ancak kesinlikle son olmayacak. “Her türden oyuncu ve her oyun seviyesi için tasarlanmış harika bir özel oyun koleksiyonu sunmak için dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle çalışmaya ve sektördeki en iyi yetenekleri işe almaya devam edeceğiz.” dediler.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!