Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Need for Speed Geliştiricisi Criterion Oldu

Need for Speed serisi en önemli araba yarışı oyunlarından birisidir. Efsaneler arasına giren yapım olarak bakılsa yanlış olmaz. Ama seri her zaman karşımıza muhteşem yapımlar ile çıkamadı maalesef. Arada çıkan bazı yapımlar istenilen etkiyi yaratamadı. EA tarafından yayınlanan oyun bir çok el değiştirmesi ile de ünlü bir yapım olmuştu. En son oyun Ghost Games tarafından geliştiriliyordu. Şimdi ise Need for Speed Criterion tarafından geliştirilmeye başlayacak.

Bu değişikliğin amacı ise seriye yeni bir ruh ve dinamik katmak olacak. En azından EA’in amacı bunu gerçekleştirmek olacak. Çünkü seri uzun zamandır aynı stüdyonun elinden çıktığı için tekrar malzemeler görmeye başlanmış olmalı. Aynı zamanda da EA’in Ghost Games için farklı planları bulunuyor. Devreye ise uzun zamandır görmediğimiz Criterion stüdyoyu sokacak. Bu karar ile birlikte artık Need for Speed Criterion Games’in ellerinde şekillenecek.

Criterion Kısa Tarihi

Firmayı tanımayanlar için kısa bir tarihçe geçelim. Criterion daha önceden de Need for Speed oyunları geliştirdi. 2010 yılında Need for Speed: Hot Pursuit ve 2012 yılında Need for Speed: Most Wanted’ı geliştirmişti. Ama stüdyoyu bizler daha çok Burnout serisi ile tanıyoruz. Stüdyo uzun zamandır yeni bir oyun ile karşımıza çıkmıyor. En son 2011’deki Burnout Crash! yan oyunu haricinde bir oyun çıkarmadılar. Sessizliklerini Need for Speed oyunu ile bozacaklar.

Bilmeyenler için de Ghost Games, Need for Speed Rivals, Need for Speed, Need for Speed Payback ve Need for Speed Heat yapımlarına imza atmışlardı.

Gelelim EA’in Ghost Games ile olan yapacağı yeni planların ne olduğuna. İlk olarak Ghost Games’in adı yine değişecek. Bu sefer adı EA Gothenburg olacak. Bundan sonra da stüdyo olarak Frostbite oyun motorunun gelişimi üzerine destek verecekler. Stüdyo içerisinde çalışan 30’a yakın mühendiste farklı yerlere dağıtılacak. Ghost Games, Frostbite oyun motoruna destek olan EA Gothenburg adını alacak ve çalışmalarına devam edecek.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel