Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

NBA 2K20 İle Gelecek Büyük Değişikler

Her sene olduğu gibi bu sene de çıkacak olan NBA 2K oyunu bu sene büyük değişiklikler ile birlikte geliyor. Gelecek olan değişiklikler ile birlikte oyun daha da eğlenceli bir hale gelecek. Yeniliklere geçmeden önce Take-Two, bu yeni değişikliklerin bir kısmını açıklayan bir demeç yayınladı. Visual Concepts ekibi, oyunda tecrübenin gerçekçiliğini artırmak istiyor. NBA 2K20 basketbol sevenlerim gözdesi olmak için geliyor.

Yapay Zeka

NBA 2K oyununda en önemli olaylardan birisi de yapay zeka. Hücum yaparken veya savunma yaparken yardımcı oyuncularında senkronu çok büyük önem taşıyor. Take-Two’da bu durumu daha iyi bir hale getirmeye çalışıyor. Yapay zeka sisteminde değişiklikler yaparak yönlendirilmeyen oyuncular oyuna daha fazla adapte olacaklar. Bu sayede ise daha eğlenceli sayılar ve oyunlar göreceğiz. Gerçek hayatta iyi olan ikililer oyunda da iyi bir hale getirilecek.

Yapay zekanın şut atma sistemlerinde iyileştirmeler olacak. Gerçek oyunculara yakın tepkimeler oyunun içinde bulunacak. Bu sayede daha iyi bir basketbol deneyimi oyunculara sunulacak. Yapay zekanın iyi seviyede olması oynanan oyunu daha iyi ve zevkli bir hale getiriyor. Bakalım oyunda bunlar gerçekleşecek mi?

Topsuz Alan Fake’leri Geri Dönüyor

Yapımcı ekip NBA 2K20’de oyunculara Pro Stick’i kullanarak topsuz alanlarda fake atma imkanı olacak. MyCareer modunda topsuz geçen zamanlar daha eğlenceli bir hale gelecek. Savunmacılar bu fake’leri kontrol edebilecekleri bir mekaniğe de sahip olacak.

Badge Sistemi

NBA 2K’nın temelini oluşturan Badge sistemi de değişikliğe uğruyor. Gelecek olan değişiklik ile ilgili olarak Wang şöyle açıklamalarda bulundu.

“Badge sisteminin oyun ve topluluk için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yapımcılar olarak toplanarak oyun içerisinde çalışacak yeni badge’ler ürettik. 80 adet badge ile gelecek NBA 2K20’de oyuncular kendi güçlü yönlerini ortaya çıkarabilecek yeni seçeneklere sahip olacaklar.”

“Bu sisteme çok zaman harcadık ve oyununuzun içerisine yapacağı etkileri artırdık. Öyle ki oyun içerisinde artık sadece ‘Neighborhood’a’ özel badge’ler bile bulunuyor.”

Savunma

Basketbolda hücum kadar savunma da büyük önem taşıyor. İyi bir hücuma sahip takımların güçlü bir savunmaya da ihtiyaçları var. NBA 2K20’de oyunculara bunu vermek için uğraşacak.

Visual Concepts ekibi “Oku ve Reaksiyon Ver” adını verdiği savunma sistemi ile ilgili olarak ise;

“Topu savunurken savunma oyuncuları artık top süren oyuncunun nereye gidebileceğini gösterecek ufak bir ok görecek. Savunmacının yeteneklerine göre ortaya çıkacak bu ok, savunmacıya reaksiyon gösterme imkanı sağlayacak. Bu sayede topu kapma, oyuncuyu durdurma ve topa müdahale etme gibi şanslar doğacak.”

Aynı oklar artık top çalmak için en uygun anları da gösterecek. Eğer bu ok sabit bir yuvarlak ise hamle yaptığınızda faul çalınma şansı yükseklecek. Eğer bu yuvarlak çizgi çizgi ise top çalma şansınız daha da artacak.

Turnike Sistemi

NBA 2K oyunlarında oyuncuların en rahatsız oldukları sistemlerden birisi de turnike sistemi idi. 2K20 ile bu sistemde değişiyor. Artık oyuncular daha fazla kontrol sahibi olacaklar.

“Yeni mekanik sayesinde pozisyonunuzu ve penetre açınızı ayarlayarak havaya kalktığınız anda Pro Stick ile kendinizi kontrol etme imkanı bulacaksınız. Örneğin Eurostep’e doğru giderken bir savunmacının geldiğini gördüğünüzde Pro Stick’i kullanarak turnikeyi bir fingerroll’e çevirebileceksiniz. Bu sayede hem savunmacılar daha etkili olacak hem de hücumdaki seçenekleriniz artmış olacak.”

Kontroller

Firmanın en büyük amaçlarında birisi de NBA 2K18 ile birlikte gelen sistemi geliştirip korumak. Gelen yeni kontrol sistemi ile birlikte oyuncular oyuna daha fazla müdahale edebiliyor. Bu sayede de daha gerçekçi bir oyun meydana geliyor.

Yapımcı Wang “NBA 2K20’yi oynamaya başladığınız ilk anda ayak hareketleri, momentum modellemeleri ve hareket stillerinin farklılaştığını fark edeceksiniz. Oyuncular artık çok daha oturaklı hareket edecek. Yeni hareket stilleri sayesinde de hızlı bir gard ile merkez oyuncularının farkı daha net belli olacak.”

İkonik Top Sürme

NBA 2K20 Kariyer modu oynayanlar için de güzel bir haber geldi desek yanlış olmaz. Visual Concepts ekibi oyuna 27 tane top sürme stili eklemiş. Eklenen bu yeni stiller ile birlikte daha ikonik hareketler göreceğiz. Tarzı size kalmış. Aralarından hoşunuza giden isimleri seçin deriz.

Kendi top sürme stillerine sahip olacak oyuncular ise şu şekilde; James Harden, LeBron James, Magic Johnson, Kobe Bryant, Jerry West, Dennis Johnson, John Stockton, Allen Iverson, Tim Hardaway, Steve Nash, Jason Kidd, Isiah Thomas, Chris Paul, Damian Lillard, Russell Westbrook, Kyrie Irving, Kemba Walker, Stephen Curry, Paul George ve Kawhi Leonard.

NBA 2K20, 6 Eylül’de PS4, Xbox One, Switch ve PC üzerinde çıkış yapacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel