Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Mortal Kombat 11 ve Nintendo Switch Mayıs Ayı Satış Şampiyonu Oldu

Mayıs ayı içerisinde en çok satan oyun ve konsol belli oldu. NPG Group tarafından düzenlenen bu bilgi istatistikleri ile birlikte geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde en çok satan oyun ve konsol belli oldu. NPG Group Birleşik Devletler sınırı içerisinde olan satışları baz alarak değerlendirmelerini gerçekleştiriyor. Bu veriler aynı sadece bir bölge ile sınırlı olsa da dünya çapında oluşan satışlarda da hemen aynı oran bulunuyor. Mayıs ayı verileri de sonunda açıklandı. Bu ayın şampiyonları ise Mortal Kombat 11 ve Nintendo Switch oldu.

NPC Group tarafından yayınlanan veriler Mayıs ayında en çok satan oyunun Mortal Kombat 11 olduğunu gösteriyor. Mortal Kombat 11 oyununu takip eden 2. oyun ise Days Gone yapımı oldu. 12 aylık dilim içerisinde ise en çok satan oyun Red Dead Redemption 2 olarak gözüküyor. RDR 2, yıllık düşünülünce en çok satan oyun konumunda.

Mortal Kombat 11 aynı zamanda 2019 yılı içerisinde en çok satan oyun olma unvanını da elinde bulunduruyor. Kingdom Hearts III oyununu geride bırakmayı başardı.

Kingdom Hearts III oyunu 2. sıraya gerilerken, 3. sırada Total War: Three Kingdoms oyunun bulunması da uzun zamandır olmayan bir olayı tekrarladı. Bir PC oyunu en çok satan oyunlar listesinde ilk 3’te bulunuyor.

Gelelim işin konsol tarafına. Nintendo Switch bu sene yazılım ve dolar üstünden kar elde etme bakımından ilk sırada bulunuyor. Mayıs ayı içerisinde en kazançlı çıkan konsol da Nintendo Switch konumunda. Diğer konsollar Mayıs ayı içerisinde %20 satın alımlarda düşüş yaşanırken Switch bu ay kara geçmeyi başardı.

Mortal Kombat 11 En Çok Satanlarda İlk Sırada

 1. Mortal Kombat 11
 2. Days Gone
 3. Total War: Three Kingdoms
 4. Rage 2
 5. Grand Theft Auto V
 6. Super Smash Bros. Ultimate
 7. Red Dead Redemption II
 8. MLB The Show 19
 9. Minecraft
 10. NBA 2K19

İlk on içerisinde eski oyunlarında varlığını görüyoruz. GTA ve Minecraft yıllar olmasına rağmen uzun süredir satış rakamları yükseklerde. Bakalım daha ne kadar süre en çok satan oyunlar listesinde olmaya devam edecekler.

Mortal Kombat 11 ve Nintendo Switch mayıs ayının şampiyonları olmayı başardılar.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel