Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Miyazaki Oyun Dünyasına Başlatan Oyunun Adı Ico

Oyun dünyasını değiştiren birçok yapım bulunuyor. Bunlardan birisi de şüphesiz Souls serisi diyebiliriz. Souls serisi de Hidetaka Miyazaki tarafından yaratıldı. FromSoftware tarafından geliştirilen oyunlar asla ortaya çıkmayabilirmiş. Miyazaki efsane PS2 oyunu Ico olmasaydı oyun dünyasında olmayacaktı.

Ico’nun Japonya’da yayınlanışının 20. yıldönümü şerefine Famitsu’da Miyazaki’nin röportajı yayınlandı. Miyazaki eğer bir arkadaşımın evinde Ico’yu oynamamış olsaydım, video oyun sektörüne girmemiş olurdum” dedi.

Miyazaki’nin hayatında Ico büyük öneme sahip. Arkadaşının evinde Ico’yu oynamasından sonra oyun dünyasına girme kararı almış. FromSoftware’da işe başlayan Miyazaki efsane Souls oyunları ile karşımızda oldu.

Miyazaki: “Üniversiteden mezun olup yeni bir işe başladığımda bir süre oyunlardan uzak kaldım, sonra bir arkadaşımın evinde tavsiye üzerine Ico oynama şansına eriştim. Hayal bile edemeyeceğim kadar güzel bir deneyim ve hikayeydi. İşte o zaman çalışmakta olduğum firmadan ayrıldım ve FromSoftware için çalışmaya başladım. Bir oyun hayatımı değiştirdi derken abartmıyorum, gururla söylüyorum ki bu oyun Ico’ydu ve bu bir Ueda oyunuydu” dedi.

Miyazaki’yi oyun dünyasına getiren isim Ueda ve Ico oldu diyebiliriz. Oyun dünyasını kökten değiştirdi diyebiliriz.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel