Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Minecraft RTX Beta Süreci Başlıyor

Minecraft dünyanın en popüler oyunlarından birisi. Sade yapıda bir oyun olmasına rağmen oyun süreli olarak popülerliği artan bir yapım. Yarım milyondan fazla oyuncu sayısına ulaşmayı başaran oyun. Günler geçtikçe popülerliği artamaya devam ediyor. Küp bir dünyadan oluşan yapısına önemli bir değişiklik geliyor. Bu gelecek olan değişikliğin adı Minecraft RTX olacak. Minecraft RTX Beta süreci bugün itibari ile başlıyor. (16 Nisan 2020)

Minecraft evreni Ray Tracing sistemi ile tanışmaya hazırlanıyor. Bu tanışma geçtiğimiz sene açıklanmıştı. Şimdi ise gerçek olmaya başlayacak. Nvidia ve Microsoft işbirliği ile hayata geçirilen proje, Perşembe günü Türkiye saati ile 20:00’da yayında olacak. Ray Tracing sistemine ek olarak yeni gölgelendirme ve yansıma teknolojileri de oyunun içerisine eklenecek. Bunların tamamı oyunun Windows 10 ya da Bedrock olarak bilinen versiyonunda geçerli olacak.

Beta içerisinde fizik tabanlı materyallerden, volumetrik ışıklandırma ve sis gibi pek çok önemli sistem de bulunacak. Tabi ki bu gelişmeler sayesinde alışılagelmiş Minecraft tecrübesinin dışına çıkacağız. Perşembe günü açılacak beta ile birlikte RTX modunu en ayrıntılı şekilde test edebileceğiniz 6 adet yeni dünyayı deneyimleme fırsatı da bulacaksınız.

Bu sistemi kullanabilmek için RTX 2060 ekran kartı veya üst versiyonlarına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte en son Geforce sürücülerini de sisteminize yüklemeniz gerekiyor.

Minecraft RTX beta süreci ile birlikte daha farklı bir Minecraft havası sizleri bekliyor olacak. Bu yeni RTX sistemi deneyenlerin çoğu sistem için “Minecraft 2” oyunu geldi cümlesini kullanıyorlar. Bir çok evren içerisinde hayal edilen materyal daha farklı şekilde olacak. Renkli camlar ve özel ışıklandırmalar oyuna farklı bir bakış açısı getirecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!