Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Microsoft Xbox Game Pass for PC’nin Adını Neden Değiştirdiğini Açıkladı

Game Pass kullanıcılarının da bildiği gibi sistem hem PC’lerde hemde Xbox konsollarında çalışıyor. Xbox Game Pass konsol ve Xbox Game Pass PC olarak adlandırılan sistemlerinde isimlerinde Microsoft değişikliğe gitme kararı aldı. Hatta The Game Awards sırasında komik bir skeç ile isim değişikliği duyuruldu. Şimdi ise neden bu isim değişikliğine gidildiğinin detayları ortaya çıktı. Artık Xbox Game Pass for PC değiş “PC Game Pass” olarak kullanılıyor.

Microsoft’tan Jason Beaumont ROG Global ile bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşma sırasında ise isim değişikliğinin nedenlerine dair açıklamalarda bulundu. İlk olarak Xbox Game Pass for PC adında yapılan değişikliğin sebebi anlaşılabilirliği arttırmakmış. İnsanlar Xbox Game Pass for PC almayı düşündükleri zaman bir Xbox’a ihtiyaçları olduğunu düşünüyorlarmış. Aslında böyle bir ihtiyaç yok PC için alıyorsanız eğer. O yüzden de Xbox Game Pass for PC adını PC Game Pass olarak değiştirme kararı almışlar.

The Game Awards PC Game Pass Tanıtım Videosu:

Tabi bu etmenlerden birisi. Aynı zamanda hem Microsoft’un hemde diğer oyuncular Xbox Game Pass for PC’ye bu adla seslenmediğini. PC Game Pass olarak seslendiğini iletti. İnsanlar bu adla tanıyorsa eğer adını bu hale neden getirmediklerini sorgulamışlar. Daha sonra ise bu hale getirme kararı almışlar.

Beaumont’un açıklamaları:

Beaumont “Aynı oyun kataloğu. Herkesin bir şeyi dahili olarak tek bir adla çağırması her zaman bir işarettir, ancak sonra harici olarak ona farklı bir ad diyorsunuz. Yani dahili olarak, her zaman ‘PC Game Pass’ gibiydik. sonra nihayet birisi, ‘Neden buna öyle demiyoruz?’ dedi.”

Beaumont, “Oyunculardan, ‘Dinleyin, insanlar Game Pass’te PC oyunları olduğunu anlamıyor…’ gibi şeyler duyduk. İnsanlar bir Xbox’a ihtiyaçları olduğunu düşündüler. Ama durum böyle değil.”

Beaumont, “Bu kullanıcı karışıklığını yaşadık, bu yüzden sadece adı değiştirin. Basitleştirin. Yani PC Game Pass öyle,” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel