Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Microsoft Asya ve Avrupalı Oyuncuları Buluşturuyor

Daha önceden de belirttiğimiz gibi bu sene düzenlenen E3 2019 konferansının yıldızı Microsoft oldu. E3’te bir çok oyun duyurusu yapıldı. Cyberpunk 2077, Gears 5 ve daha nice yapımların duyurusu E3 fuarında yapıldı. Bir diğer dikkat çeken oyunlar ise Asya’da milyonlarca oyuncusu bulunan ama Batı’ya gelmemiş olan oyunlar. Artık bu oyunlarda Microsoft’tun sayesinde Batılı oyunculara sunulacak.

2 farklı türde bulunan bu yapımların Asya tarafında çok fazla oyuncusu bulunuyor. Birisi SEGA tarafından dağıtımcılığı yapılıyor. Diğer oyunun ise yapımcısı Smilegate tarafından yapılıyor. Oyunların batı pazarına geleceği E3 konferansında duyuruldu. Aynı zamanda birer fragmanda yayınlandı.

İlk gelecek olan yapım SEGA tarafından dağıtımcılığı yapılan Japonya ve Asya’nın bir bölümüne özel bir yapım olan Phantasy Star Online 2 yapımı. Asya’ya özel olarak çıkarılmış MMORPG türünde bulunan yapım 2020 yılında batıya geliyor. Batı pazarına girecek olan yapım aynı zamanda İngilizce dil desteği ile çıkışını yapacak.

SEGA gelecek olan Phantasy Star Online 2 oyunu ile ilgili olarak ilk çıkışını Kuzey Amerika bölgesinde yapacağını açıkladı. Daha sonra Avrupa’ya gelebileceğini söyledi. Amaçlarının olabildiğince fazla oyuncuya ulaşmak olduklarını da dile getirdiler.

Bakalım Phantasy Star Online 2 Asya tarafında yakaladığı başarıyı Batı tarafında da yakalayabilecek mi?

Phantasy Star Online 2 Xbox E3 2019

Bir diğer oyun ise free-to-play bir yapım olan FPS türündeki Crossfire X oyunu olacak. Smilegate’in en meşhur oyunlarından birisi. Aynı zamanda açıklanan bilgilere göre Asya’da oyunu 650 milyon insan oynuyormuş. Batı tarafında da bu kadar talep gören bir oyun olmayı başarabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

CrossfireX Xbox E3 2019

Microsoft bu hamlesi ile birlikte Asya ve Avrupa oyuncuları da bir araya getirmeye çalışıyor.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!