Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Metro’nun Geliştiricileri Yeni Bir Metro Oyunu Geliştiriyor

Metro serisi 4A Games tarafından geliştiriliyor. Ortaya çıkan oyunlar ile seri oyuncular tarafından çok beğenildi. Özelliklede son çıkan Metro Exodus oyunu serinin en beğenilen oyunu oldu. Bu başarısı ile birlikte 4A Games THQ Nordic’in de sahibi Embracer Group tarafından satın alındı. Satın alınma ile birlikte 4A Games yeni bir Metro oyunu ve yeni IP üzerine çalışmalara başladı.

Embracer Group tarafından 4A Games 80 milyon dolar gibi bir fiyata satın alındı. 4A Games CEO’su Dean Sharpe bir açıklama yaptı:
“Birlikte Metro franchise’ını geliştirmeye devam edeceğiz ve hayran kitlemize çok oyunculu bir deneyim getirmeye odaklanacağız.” Sharpe ayrıca ekibin “Yakın gelecekte yeni ve daha da iddialı bir AAA IP oluşturmayı” dört gözle beklediğini de sözlerine ekledi.

Bu açıklamalar ile birlikte 4A Games ve Sabre ortak yeni bir IP üzerine çalışmalara başladı. Gelen açıklamalarla birlikte de yeni bir online oyun üzerine çalışıyorlar gibi duruyor.

4A, Saber ile çalışıyor. “4A oyunlarının AAA üretim değerlerini birleştiren tamamen yeni bir proje” ve “birleşik motor ve teknoloji bilgisi ile Saber’in çok oyunculu ve canlı operasyonlardaki deneyimini birleştiren yepyeni bir proje üzerinde işbirliği içinde çalışacak.

Görünüşe göre 4A Games şu anda iki yeni proje üzerinde çalışıyor. Saber Interactive ile işbirliği içinde çok oyunculu olabilecek yeni bir Metro projesi ve yeni bir AAA IP. Sadece 4A Games’ten memnun olmayan Embracer Group, Sola Media, Pow Wow Entertainment, Palindrome Interactive, Rare Earth Games, Deca Games’i de satın aldı.

Yeni bir Metro oyunu ve yeni bir IP karşımızda olacak. Bunların yanında bir de Embracer Group 69 yeni oyunla önümüzdeki dönemde karşımızda olacak.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!