Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Meşhur Yayıncı Ninja, Mixer İle Anlaştı

Twitch’te Fortnite denilince ilk akla gelen isimlerden birisi olan Ninja artık yayın platformunu değiştiriyor. Microsoft’un kurmuş olduğu Mixer canlı yayın platformu üzerinden yayınlarına devam edecek. Twitter üzerinden attığı bir tweet ile basın açıklaması yapan meşhur yayıncı Ninja Twitch ile bağlantısını kesti.

Mixer ile Tyler ‘Ninja’ Blevins arasında özel bir anlaşma olduğu belli. Ama nasıl bir anlaşma olduğunun detayları henüz paylaşılmadı. Meşhur yayıncı Ninja sadece Mixer üzerinden yayınlarına devam edecek. Bu anlaşma sonucunda Ninja sıradan bir yayıncı olarak devam etmeyecek. Aynı zamanda Mixer’in yüzü de olacak ve Mixer’in tüm etkinliklerin de boy gösterecek.

Ninja Twitter’dan yeni yayın platformuna geçişini ise şöyle tweetledi;

Aynı zamanda ” yeni platform eski ben” şeklinde yazmayı da ihmal etmedi.

Neden Mixer

Twitch üzerinden en çok izlenen kanallardan birisi olmayı başarıyordu. Ama son dönemlerde Twitch’te izlenmelerinde bir azalma olmaya başladı ve abonelerinde de gerilemeler söz konusuydu. Twitch’te sürekliliği tam olarak devam etmediği için de gelen Mixer teklifini kabul ettiğini düşünüyoruz. Bir diğer sebebi de Mixer platformunun gün geçtikçe daha popüler bir hale geliyor oluşu oldu. Yılın en iyi çıkış yapan platformlarından birisi de olmayı başarmıştı.

Şimdi de bünyesine Ninja gibi büyük bir yayıncıyı katmayı başardı. Bakalım Ninja Mixer’de de Twitch’te yakaladığı başarıyı yakalayabilecek mi? İlk adımlar atılmış gibi gözüküyor çünkü Ninja’nın Mixer kanalına abone olmak kısa süreliğine ücretsiz. Sizlerde abone olmak isterseniz bağlantıda bulunan linke tıklayın.

Ninja’nın Mixer ile anlaşma sağlamasından sonra Twitch tarafından bir misilleme geldi. Twitch yetkililerinin haberin hemen ardından Blevins’in partnerliğini elinden aldılar.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!