Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Lucas Film Games Geri Dönüyor

Disney 2012 yılında LucasArt’ı satın almıştı ve ilk yaptığı işlem ise LucasArt’ı kapatmak oldu. Bunun üzerine ise Star Wars oyunları için EA ile anlaşma sağladı. EA ise Star Wars isim haklarını aldıktan sonra sadece 2 oyun çıkarabildi. Son çıkan Battlefront 2’nin çok fazla tepki toplaması ile birlikte Disney ve EA arasında bir problem oldu. Star Wars markısına yakışan bir oyun daha gelmedi. Disney’de Lucas Film Games stüdyosunu geri getiriyor.

Zamanında macera oyunlarının önde gelen firmalarından birisi olan LucasArt tekrardan geri geliyor. Bu kanıya varılmasında ki sebep ise Disney’in vermiş olduğu iş ilanı oldu. İş ilanında yeni bir oyun stüdyosu topluyor gibi gözüküyor. Direk akıllara LucasArt geldi. Aynı zamanda bu kurulacak olan oyun şirketinin yeni bir Star Wars oyunu yapacağı düşünülüyor.

Lucasarts Game oyun piyasına geri dönüyor
LucasArt Game geri geliyor

LucasArt daha önceden akıllara kazınmış oyunları ile kendisini kanıtlamayı başardı. Aynı zamanda LucasArts Game daha önce Star Wars oyunu tecrübesi olan bir firma. Star Wars: The Old Republic oyununun yapımcısı.

Disney’in Star Wars markasının oyunlarını kendi bünyesine alma sebebi ise EA tarafından istenilen oyun bir türlü gelememesi oldu. Star Wars markasını alan EA bir çok yeni Star Wars oyununun yapımına başladı ama ya oyun yapımını durdurdu yada oyun stüdyosunu kapattırdı.

Bakalım Disney yeniden kurulacak olan LucasArt Games’i geri getirdikten sonra nasıl bir yol izleyecek. Yıllardır beklenen o Star Wars oyunu gelecek mi? Güzel bir hikaye ve ışın kılıçları ile girilen aksiyon, aynı zamanda bu oyun güzel grafikler ile desteklenirse o zaman istenilen Star Wars oyununa kavuşmuş olacağız.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!