Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Lovecraft Tarzı Yeni oyun Geliyor: Gibbous

2016 yılında bir Kickstarter projesi olarak hayatına başlayan oyun sonunda mutlu sona yaklaştı. Son dönemlerde sıkça görmeye başladığımız Lovecraft tarzı bir oyun ile karşımıza çıkıyor. Lovecraft’ın nasıl bir tür olduğunu açıklayacak oyun ise The Sinking City diyebiliriz. The Sinking City çıkışı ile birlikte tam olarak beklentileri karşılayan bir yapım olmayı başaramamıştı. Ama kendisine has bir tarz yaratan gizem dolu bir oyun olarak çıktı. Gibbous The Sinking City gibi bir yapım değil. The Sinking City oyununda daha gerçekçi ve karanlık tonlar hakimken yeni oyunumuzda daha çizgi ve bol renkli bir dünya ağırlıklı.

Asıl konumuz olan Gibbous oyununa gelelim. Oyun 2016 yılında Kickstarter projesi olarak başladı. Başarılı bir proje olarak varlığını devam ettirdi ve sonunda oyuncular ile buluşacak bir hale getirildi. Yayınlanan fragmanına bir göz atalım. Hazırlanan fragman son derece eğlenceli olmuş.

Hikaye

Oyun Lovecraft tarzında oluğunu söylemiştik. Anlatacağı hikayede de absürdlükler ve olağan dışı karakterler sıkça bulunuyor. Konuşan bir kedimiz var. Bir gizem hikayesini çözmeye çalışacağımız yapımda konuşan kedi Katteh, yerel kütüphaneci Buzz Kerwan ve dedektif Don R. Ketype ile gayet ilginç bir maceraya atılacağız. Kültleri çözmeye çalışacağımız ilginç bir hikaye bizleri bekliyor.

Oyunun yapımı aşamasında 60’ın üzerinde el çizimi sahne bulunuyor. Aynı zamanda 70 karakter ile ‘geleneksel 2 boyutlu animasyon’ stilinde bir oyun olacak. Seslendirmen kadrosunda daha önceden Geralt karakterini seslendirmiş olan Doug Cockle’da bulunuyor.

7 Ağustos tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan yapım bakalım oyuncular tarafından sevilen ve takdir görecek bir oyun olmayı başarabilecek mi?

Oyunun Steam hesabına buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgiyi oradan da edinebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel