Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Life is Strange Benzeri Yeni Oyun: Tell Me Why

Life is Strange ve Vampyr gibi oyunlar ile birlikte kendisinden bahsettirmeyi başaran Dontnod Yine stüdyosundan yeni bir oyun geliyor. Gelecek olan yeni oyun ise Life is Strange benzeri olarak çıkışını yapacak. Life is Strange ile birlikte popülerliğini arttırmayı başarmıştı. Bu türü de iyi bir şekilde yaptığını kanıtladı. Daha sonra ise AA türünde Vampyr oyununu çıkardılar. Bazı kısımları ile sıkıntıları bulunsa da oyuncular tarafından sevilen bir yapım olmayı başarmıştı. Tell Me Why bakalım nasıl bir etki yaratacak.

Şimdi ise bildikleri asıl işe geri dönüyorlar aslında. XO19 etkinliğinde duyurusu yapılan oyun hakkında yeni bir fragman da paylaşıldı. Oyun hikayesi de oyuncular ile paylaşıldı.

Tell Me Why Hikaye

Tell Me Why’ın başrolünde Tyler ve Alyson Ronan ismindeki ikizler var ve bu ikili birlikte anılar denizinde bir yolculuğa çıkıyor. Biz de onlarla birlikte sorunlu çocukluklarına ve yaşadıkları yer yer travmatik olaylara döneceğiz. İkizler hayatlarındaki bazı önemli olayları birbirlerinden farklı hatırlıyor olacak ve biz de hangi anıya inanacağımızı seçeceğiz. Oyuncu olarak bizim yapacağımız seçimler ikizler arasındaki bağın gücünü ve geleceklerini belirleyecekmiş.

Oyunun içerisinde bulunan iki ana karakterden birisi trans bir birey oalcak. Dontnod, Tyler karakterinin trans bireylerin deneyimlerini isabetli biçimde yansıtabilmesini sağlamak için GLAAD kuruluşuyla birlikte çalışmış. Daha önceden de Life is Strange içerisinde LGBT ögelerini görmüştük. Dontnod tarafı bu tarz konulara değinen stüdyolardan birisi.

Gelelim yayınlanan fragmana;

Oyun 2020 yılının yaz aylarına doğru çıkışını gerçekleştirmesi planlanıyor. Aynı zamanda oyun Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Oyun hakkında sizler neler düşünüyorsunuz. Bizler ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Twitter ve Facebook üzerinden de bizleri takip ederek haberlerden daha erken haberdar olabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!