Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

League of Legends MSI Turnuvası İptal Edildi

Riot Games tarafından yeni bir açıklama geldi. Gelen bu açıklama ile birlikte MSI turnuvası iptal edildi. Corona salgını nedeniyle Riot Games yeni bir karar aldı. Bu alınan karar ile birlikte League of Legends MSI turnuvası iptal edildi. Geçtiğimiz Mart ayında virüsün patlak vermesi ile birlikte LoL’ün Avrupa ve Kuzey Amerika turnuvaları da iptal edilmişti. Bu etkinliklerin yanında MSI’da iptal edilenler arasına katıldı.

Dünyanın en popüler oyunları arasında LoL bulunuyor. E-spor arenasında da oyunun gücü çok fazla. E-spor arenasında en çok izlenen oyun olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bu popülerliğinin ana sebebi ise yapılan yatırımlardan kaynaklanıyor. Ama bu yatırımlara biraz ara vermeleri gerekiyor.

E-spor biriminin başkanı John Needham tarafından açıklamalar geldi. Uzun süredir çeşitli değişimler yaparak sadece online turnuvalar yapıldığını vurgulayan Needham.MSI için uzun süre çalıştıklarını ve salgının yaşattığı krizin bu süreye kadar bir nebze daha durulacağına inandıklarını ifade etmiş.

Needham, inançlarının aksine uçuş yasaklarının ve karantina sürecinin devam ettiğini hatırlattı. LoL’ün espor patronu; sağlık birimlerinden, yerel yetkililerden, takımlardan ve pek çok kişiden görüşlerini aldıklarını ifade etti. Bu görüşmeler neticesinde de 3-19 Temmuz arasında düzenlenecek League of Legends MSI Turnuvası iptal edildi.

Bu gelen kararlardan sonra gözler Worlds turnuvasına çevrildi. Riot için bu Worlds turnuvasının bir diğer önemi ise 10. yıl kutlamaları olmasından kaynaklanıyor. O yüzden de Worlds’e Riot büyük önem veriyor. Bu detaylar ile birlikte Riot Games Worlds’ü iptal etmek istemiyor. Worlds’ü yapmak istediklerini açıkladı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!