Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Judgment Oyunu PC’ye Gelebilir

SEGA oyunları için yeni bir dönem başlıyor olabilir. Yakuza serisini oyun sevenler duymuştur. İlk çıkışını Japonya üzerinden gerçekleştiren yapım bir kaç yıl aradan sonra batı dünyasına giriş yapıyor. PlayStation ile batıya açılan oyunlar ile ilgili olarak bir değişiklik geliyor. Yakuza 0 ve Yakuza Kiwami’nin ardından Judgment oyunu PC’ye gelebilir.

Batı pazarına gecikmeli olarak giriş yapan Yakuza oyununun yapımcıları IGN Japonya ile bir röportaj gerçekleştirdiler. Geliştirdikleri Yakuza spinn-off oyununun pazarlaması ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular.

Bildiğiniz üzere Yakuza serisi ilk olarak Japonya’da PlayStation özel olarak çıkış yapıyor. 2 yıl gibi bir aradan sonra tercih edilirse batı pazarına yine PlayStation ile çıkış yapıyordu.

SEGA bu seriyi Yakuza 0 ve Yakuza Kiwami ile kırdı ve geliştirdikleri bu oyunları aynı zamanda Steam içinde çıkardılar. Karşılık olarak iyi bir geri dönüş alan yapımcılar gelecek oyunlarını daha fazla kitleye ulaşması için farklı platformlara çıkarabileceklerini açıkladılar.

Judgment Oyunu ve PC

Judgment oyunu Yakuza serisinin bir spin-off oyunu olarak piyasaya çıkacak. İlk çıkışını yine Japonya üzerinde gerçekleştirecek olan oyun daha sonra ise batı pazarında yerini alacak.

Fakat ilerleyen dönemlerde bu durum değişebilir. IGN ile yapılan röportajda Judgment’ın geliştiricisi Ryu Ga Gotoku Studio’nun üç üst düzey yöneticisi (Toshihiro Nagoshi, Daisuke Sato ve Kazuki Hosokawa);

“Yakuza 0 ve Yakuza Kiwami’nin Steam’de gösterdikleri performansın Sega için önemli bir referans olduğunu, oyuncu topluluğunun genişlemesini sağladığını belirtmiş. Halihazırda Judgment ile ilgili bir karar alınmış olmamakla birlikte, Steam’e çıkartmak, üzerinde görüşülen ihtimaller arasındaymış. “Bu ihtimaller sadece Steam ile de sınırlı değil, diğer formatları da kapsıyor” demiş Hosokawa-san.” şeklinde açıklamalar yapmış.

Tabi bu durum biraz da batı piyasasına çıkacak olan oyunların satış rakamları ile alakalı olacak. Eğer istenilen geri dönüş sağlanmazsa SEGA tarafından böyle bir atak gerçekleşmez. Bizlerde oyunu çıkışından 2 yıl sonra oynamak zorunda kalabiliriz.

Aynı zamanda birden fazla format üzerinden oyunlarımızı çıkarmak istiyoruz şeklinde yaptığı açıklama. Acaba PlayStation harici bir konsol içinde oyunlarının çıkışını gerçekleştirecekler mi?

Sadece PC tarafında birden fazla yerde mi çıkış yapcaklar bu konuyu önümüzdeki günler içerisinde öğreneceğiz. Bakalım yeni bir Yakuza oyununu Japonya ile birlikte ne zaman oynayacağız.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!