Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Horizon 2 Forbidden West Oynanış Videosunda Dikkat Çekenler

PlayStation dün gece State of Play etkinliği gerçekleştirdi. Tamamen Horizon 2 Forbidden West’e odaklanılan bir yayın yapıldı. Oyunun detaylı oynanış videosu da etkinlik sırasında yayınlandı. Buraya tıklayarak yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz. Yayınlanan oynanış videosunda da dikkat çeken detaylara hep birlikte göz atalım.

İlk olarak yine Aloy’un ana karakterimiz olacağını söylememiz gerekiyor. Yayınlanan videoda ilk dikkat çeken grafiklerin güzelliği ve canlılığı oldu aslında. Yeni nesil konsolun gücünü kullanmayı ihmal etmemişler. Bunun yanında gizlilik mekaniklerine odaklanılan bir oynanış sunulduğunun da altını çizmek gerekiyor. Bunun yanında aksiyon ile birlikte keşif duygsunun daha yoğun olacağı bir yapım olacak gibi duruyor.

Oynanış Sistemi ve Silah Çeşitliliği

İlk oyundan alışık olduğumuz okumuz ikinci oyunda da yanımızda olacak. Aynı zamanda bir adette yakın silahımı bulunuyor yine ilk oyunda olduğu gibi. Yayınlanan oynanış videosunda ok çeşitliliği yine gözler önüne serilmeye çalışılmış. Birbirinden farklı oklar bu oyunda da olacak. Bunun yanında etrafta tek kullanımlık silahlarda olacak gibi duruyor. Fil ile dövüşülen sahnede yerden aldığımız silah ile ateş edilen sahne vardı. Bu durumda dikkatleri çekti. Çevre etkileşiminin daha yoğun olacağı ve daha tetikte olacağımız bir oyun karşımızda olacak. Bunların yanında her düşmana aynı şekilde saldırmamak gerekiyor. Buna da derinlik getirilmiş. Okunuz ile düşmanın zayif taraflarına ateş ederek daha fazla hasar verebiliyorsunuz.

Açık dünya bir oyun olacağını da tekrar edelim. İlk yapımda bir noktadan sonra oyun çok tekrara dönemeye başlamıştı. İkinci oyunda bu durumu kırabilecekler mi göreceğiz. Kırarsalar eğer nasıl olacak çıktığı zaman göreceğiz.

Düşman Çeşitliliği

Oynanış videosu sırasında mekanik canavarlardan 3 farklı tür gördük. Birisi küçük dinazorlar, bir diğer timsah ve son olarakta mamut gösterildi. Büyük ihtimalle daha çeşitli canavarlar olacaktır. Özellikle sualtında olacak canlıları merak ediyoruz.

Mekanik düşmanlar haricinde insan düşmanlarımızda olacak. Onlarında mekaniklere hükmettiklerini gördük. Yeni bir düşmanla oyunda karşı karşıya olacağız.

Canavarları Evcilleştirme

İlk oyunda da olan canavar evcilleştirme mekaniği aynı şekilde devam ediyor. Oynanış videosunda küçük dinazorlardan birisini evcilleştirdi. Bu canavar evcilleştirme mekaniği ne kadar geniş olacak onu da oyun çıktığında göreceğiz.

Keşif

Daha önceden de anlatıldığı gibi bu oyun keşif duygusunun ön planda olacağı yapımlardan birisi olacak. Gösterildiği kadarıyla da bu duygunun oyuna yansıtıldığını belirtmemiz gerekiyor. Tabi oyun çıktığı zaman ne kadar yansıyacak göreceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!