Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Half-Life: Alyx Oyunu Geliyor

Half-Life serisi 21. yılını kutlamak için hazırlanıyor. Bu hazırlıklarını ise yeni bir oyun ile yapmayı planlıyorlar. Ama bu oyun serinin devam oyunu olmayacak. Yani Half-Life: Alyx oyunu Half-Life 3 değil. Yeni 21. yıla özel bir VR oyunu olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Half-Life’nın devam oyunu, oyun dünyasında en çok beklenen oyun desek sanırım yanlış olmaz. Hakkında çıkan her sızıntı yeni bir tartışmanın kapısını açıyor. Ama bu sefer haber direkt olarak yapımcılardan geldi ama bir VR oyunu olarak geldi. Bu ne kadar çok sevindirici haber olmasa da Half-Life serisinin unutulmadığını gösteriyor. Aynı zamanda 3’de ilerleyen dönemlerde gelir mi diye düşünülmeye başlandı. (30. yıla özel olarak)

Oyun hakkında şuan için çok fazla bilgi bulunuyor. Oyun hakkında gelecek olan detaylı bilgi 21 Kasım Perşembe Türkiye saati ile 21.00’da gerçekleşecek. Gerçekleşecek olan etkinlik ile birlikte oyunun detayları da paylaşılacak.

Half-Life: Alyx bir Amiral Gemisi VR oyunu olarak çıkışını yapacak. Hakkında çok bilgimiz henüz bulunmasa yapımcılardan ilk açıklamalar geldi.

“Sadece VR setine sahip olan oyunculara mı özel olacak?” sorusuna ise şu şekilde cevap verdiği ifade edilmiş: “Fare ve klavye kullanarak oynayabileceğiniz bir versiyonunu üretmek isterdik fakat başta da söylediğim gibi oyun bir VR deneyi olarak ortaya çıktı.”

“Vücudu tamamen görebilecek ve çeşitli durumlara yanıt verebileceksiniz. Önünüzde bir zombi olduğu için panikleyecek ve silahınızı ya da şarjörünüzü düşürebileceksiniz. Beta testlerini izlemek oldukça keyifliydi.” şeklinde açıklamalar geldi. Oyun hakkında beklentiler ikiye şimdiden ayrıldı. Kimi kesim oyundan çok ümitli iken diğer kesim yeni gelecek VR oyunundan çok ümitli değil. Bakalım hangi taraf haklı. Oyunun çıkışı ile birlikte göreceğiz.

Oyun haberlere daha hızlı bir şekilde ulaşmak için Twitter ve Facebook adreslerimizi takip etmeyi unutmayın.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!