Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Facebook Minecraft İçin Sanal Asistan Geliştiriyor

Sosyal medya devi Facebook’tan yeni bir atılım gerçekleştirildi. PewDiePie ile birlikte tekrardan popüler olan oyuna Facebook tarafından yeni bir asistan geliştiriliyor. Bunun ile birlikte artık oyun daha farklı bir hale gelecek. Bu sayede de oyun oyuncular için daha iyi bir hale geleceği söyleniyor. Facebook Minecraft için geliştirdiği bu sistem ile birlikte oyunculara dediklerini yapacak bir asistans getirecek.

Minecraft oyunu gün geçtikçe kendisini yenilemeye ve oyuncu kazanmaya devam ediyor. Aylık 91 milyon aktif oyuncu sayısına sahip olan oyun oyuna Facebook tarafından gelecek asistan ile oyun artık farklılaşacak. Facebook Minecraft asistanı ile birlikte yapay zeka gelişimini artırmak istiyor.

Facebook bu konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama ise şu şekilde ” Oyuncuların bu oyunda yapabileceği şeyler neredeyse sınırsız. RAM’inizin yettiği kadar haritaya blok sığdırabiliyorsunuz. “

Asistanın oyuna etkisi ise şu şekilde olacak. İstediklerinizi gerçekleştirmeye çalışacak. Şuan sistem geliştirilme aşamasında. Dilerseniz sizlerde sisteme bir göz atabilirsimiz. Bağlantıda bulunan linke tıklayarak sizlerde sistemi deneye bilirsiniz.

Sistem şuan erken erişim sürecinde. Gelişim aşaması devam ediyor. Facebook bu atılım ile beraber yapay zeka sistemini geliştirmeyi hedefliyor. Bu sayede ise yapay zeka geliştirilecek. Şuan için basit komutları yerine getiriliyor. Ama daha fazla içerik eklenecektir.

Bakalım nasıl bir oyun gelişimi olacak hep birlikte göreceğiz. Siz Facebook’un Minecraft atılımı ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!