Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Epic Games Publishing Anlaşması Nedir?

Epic Games oyun dünyasını değiştirmeye devam edecek gibi duruyor. Dün yapılan açıklama ile birlikte Epic Games oyun dünyasını etkilemeye devam edeceğini göstermiş oldu. Yeni bir oluşum içerisine daha giren Epic Games şimdi de karşımıza özel anlaşmalar ile geliyor. Ama bu anlaşma sadece platforma özel yayın ile sınırlı olmayacak. Epic Games büyük yayıncı işine imza atacak. Bu iş için ilk anlaşmalar Remedy, Playdead ve genDESIGN firmaları ile oldu. Bu firmalar ile ilk anlaşmalar yapıldı. Bu işin adı ise Epic Games Publishing anlaşması yapıldı. Peki bu işin detayları neler.

Epic Games Publishing Nedir?

Şuan için 3 firma ile anlaşma sağlandı. Max Payne, Alan Wake, Control gibi isimlerle tanıdığımız Remedy Entertainment, Limbo ve Inside’ın geliştiricisi Playdead, kariyerinde Ico, Shadow of the Colossus, The Last Guardian gibi oyunların bulunduğu Fumito Ueda’nın firması genDESIGN firmaları ile ilk anlaşmalar sağlandı. Bu yeni sistemin amacı ise firmalar için büyük önem taşıyor.

Epic Games bu anlaşma sağladığı firmaların tüm masraflarını karşılama kararı aldı. tüm masraflar derken oyun yapımı sürecinden reklam sürecine kadar tüm masraflar Epic Games tarafından karşılanacak. Bu anlaşma sonrasında da yayınlanan oyunların gelirlerinin yüzde 50’si oyunu yapan firmaya verilecek. Oyunun tüm mülki hakları da aynı zamanda firmalarda kalmaya devam edecek. Firmalar açısından son derece olumlu bir anlaşma olduğu gibi duruyor.

Bildiğiniz gibi oyun yapmanın maliyetleri son derece yüksek. O yüzden de bu tarz bir anlaşmanın olmuş olması firmaları daha fazla rahatlatacak. İlerleyen dönemlerde bu firmalardan yeni oyun açıklamaları gelecektir. Remedy tarafından açıklamalar geldi bile. İki oyun üzerinde çalışmaları başlamış durumda. Birisi AAA kalitesinde bir yapım olacak. Diğeri ise evreni genişletecek bir diğer yapım olarak karşımıza çıkacak.

Epic Games ilk anlaşmalarını bu firmalar ile yapmış olsa da gelişmeye devam edecektir. Epic Games daha fazla bu tarz ataklar yapmaya devam edecektir. Oyun dünyasına farklı işler getirmeye devam ediyorlar. Yayıncılık anlayışı değiştirmek için önemli adımlar atıyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel