Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Epic Games Hediye Oyunlarda 2FA Dönemine Geçiyor

Epic Games Store tarafından yeni bir hamle geldi. Her hafta ücretsiz olarak oyun vermeye devam eden Epic Games yeni bir güvenlik sistemine geçiş yaptı. Bunun sistem ise çok uzun süreli olmayacak. Yalnızca 3 hafta gibi bir süre bu güvenlik sistemi zorunlu olacak. Daha sonra ise zorunlu olmaktan çıkarılacak. Epic Games 2FA hamlesi ile birlikte güvenlik sistemini hem denemek istiyor hemde oyunculara güvenlik sağlamayı planlıyor. 21 Mayıs tarihinde bu sistem kullanılacak.

2FA Güvenlik Sistemi Nedir?

Sistemin açılımı 2 faktörlü kimlik doğrulama demek. Bu yeni sistem ile birlikte alacağınız oyunları direkt olarak değil bir ikinci onaydan geçirmeniz gerekiyor. email, SMS veya authenticator gibi ikinci bir güvenlik doğrulama yapmanız gerekiyor. Bu sistemlere gelecek olan kodları kullanmanız da kullanmanız gerekiyor. 2FA sistemi oyuncuların güvenliği için de büyük bir öneme sahip.

Ama kısa süreli yapılacakmış gibi durması biraz düşündürüyor. Bunun sebebi de Epic Games’in oyuncuların bunu unutacaklarını düşünmesi. 3 hafta boyunca bu sistemi kullanacaksınız. Bu sayede de 3 hafta sonra sistemi aktif ettiğini oyuncular unutacak. O yüzden de sürekli olarak kullanılan bir sistem haline gelecek. Epic Games’in amacının da bu olduğu düşünülüyor. Epic Games 2FA güvenlik sistemini kullanmaya uzun süreli devam edecek gibi duruyor.

İlerleyen süre içerisinde bir Steam Guard’da olduğu gibi bir sistem karşımıza da çıkabilir. Ama şimdilik bu tarz bir durum söz konusu değil. Şimdilik email, SMS veya authenticator gibi sistemlerden birisini kullanmanız gerekiyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel