Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

EA Star Wars Oyunlarını Arttırma Kararı Aldı

Star Wars oyunları son dönemlerde artmaya başladı. Bu artış ile birlikte EA ve Disney tarafı oyunları arttırma kararı aldı. Bildiğiniz gibi Star Wars oyunları EA çatısı altında geliştiriliyor. Bu uzun süredir devam eden bir durum. 2011 yılından bu yana EA Star Wars oyunları için isim haklarına sahip. Uzun bir süredir elinde bulunan marka ile çıkardıkları oyunlar haricinde iptal edilen yapımlar ile gündem oldular. Çıkardıkları oyunlar ile de büyük başarılar yakaladılar. The Old Republic ile başlayan serüven yeni oyunlar ile sürekli olarak devam etti. En büyük başarı ise Battlefront 1 ve 2 ile sağlandı. Daha sonra ise Star Wars Jedi Fallen Order ile başarı devam etti. Bu başarılar sonrasında ise EA Star Wars oyunlarını arttırma kararı aldı.

Disney ve EA’in Star Wars Planları

EA ve Disney Star Wars oyunlarından memnun gibi duruyor. İki firma arasında büyük tartışmalar olmuyor. EA tarafından gelen açıklamalar da bu yönde. Disney ile ortaklıkları ile ilgili olarak açıklamalar geldi. Disney’in EA’in yaptıkları işlerde kolaylıklar sağladığını açıkladı. Evreni genişletmekte yardımcı olduklarını da iletti. Star Wars Jedi Fallen Order yapımında yeni karakterler denediklerini açıkladı. Bu yapılan işe ise Disney’in iyi karşıladıklarından bahsetti. Bu detaylar ile EA Star Wars oyunlarını arttırma kararı aldı.

Önümüzdeki dönemde daha fazla Star War oyunu göreceğiz. Star Wars evreninin genişliğinden dolayı da her türden oyun için imkan olduğu vurgulandı. Bugüne kadar çıkarılan oyunların başarılarından da bahsedildi. Battlefront 1 ve 2 35 milyon kopya satmayı başardı. Aynı zamanda mobil oyunları olan Wars Star Wars: Galaxy of Heroes oyunları da beklentilerini aşdığını belirtti. Sürekli olarak yeni oyuncuların oyunu oynamaya başladığından bahsetti. Bunların dışında son Star Wars oyunları olan Star Wars Jedi Fallen Order’ın da 10 milyon kopya satmayı başardığı vurgulandı. Bu başarılar ile EA ve Disney Star Wars’dan gelirlerini 2’ye katlamayı düşünüyor. Aynı zamanda da daha fazla oyun çıkarmayı da düşünüyorlar.

Bu açıklamalar EA CFO’su Blake Jorgensen tarafından açıklandı. Bu açıklamalar ile birlikte yakında çıkışını yapacak olan Star Wars Squadron hakkında açıklamalar da geldi. Yeni bir deneyim oyunu olacak olan yapım için satış beklentilerini düşük tuttuklarını belirtti. Bunun yanında oyun bir çok platform için çıkışını gerçekleştirecek. Xbox One, PlayStation 4, PC ve VR için oyun çıkışını yapacak.

Wilson tarafından gelen açıklamalardan birisi de EA’in Disney ile iyi bir ortaklık kuruduğu oldu. Disney ile çok iyi anlaştığını açıkladılar. Bunun yanında Lucas ile de iyi anlaştığını açıkladı.

Wilson tarafından gelen açıklamalar şu şekilde

Wilson, “Birinci şahıs nişancılarda, RPG’lerde, aksiyon macerasında, MMORPG’lerde, mobilde başarılı olduk ve inanıyorum ki Filolarla da başarıya ulaşacağız.” Dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Bu ortaklığı ikiye katlayacağız. Disney, IP ve kanon için çok kararlı olmaya devam ediyor.”

Wilson ekledi: “Harika IP, harika geliştirme uzmanlığı, deneyim ve başarı kombinasyonumuz var, türler arasında, platformlar arasında, iş modelleri arasında. Ve IP’ye yeni nesiller [hayranlar] geliyor zaman.
Bu yüzden beklentimiz, bu ilişkinin ve IP’nin ileride gerçekten çok güçlü bir fırsat olmaya devam ettiğini düşünüyoruz. “

Bu açıklamalar ile birlikte Disney ve EA Star Wars oyunlarını arttırma kararı aldı. Bunu ilerleyen dönem içerisinde göreceğiz. Star Wars Squadrons yakında çıkışını gerçekleştirecek. Bunun yanında Star Wars Jedi Fallen Order 2’de geliştirilen oyunlardan birisi. Hemen her türden bir Star Wars oyunu karşımızda olacak.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel