Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

EA Oyunlarının Steam Fiyatı Arttırıldı

Reddit üzerinden çıkan bu haber ile birlikte EA oyunlarının Steam fiyatı arttırıldı. Gelen bu zam ise kabul edilebilir cinsten değil. Mevcut fiyatların toplam 4 katı fazla bir fiyat karşımızda. Bu durum her yer için geçerli değil. Bölgesel fiyat uygulanan yerlerde bu durum gerçekleşti. Bunun ile de birlikte belirli ülkelerde EA oyunları 4 katı zamlanma geçirdi. Gelen bu zamlarla birlikte de bazı EA oyunlar alınmayacak fiyatlara fırladı desek yanlış olmaz. Özellikle de önceki fiyatlarını bildiğimiz için satın almayı çok düşünecekleri düşünmüyorum. Ne zamana geri adım atarlar o konuyu da bilmiyoruz.

Daha önce Steam üzerinden satılan EA oyunları bölgesel fiyatlandırmaya dahildi. O yüzden de alınabilir bir durumda satışa sunulmuşlardı. Buna örnek olarak bazı oyunları aşağıda vereceğiz. Ama EA bunun geri çekmeye karar verdi. Aldığı karar ile birlikte ülkelerin kurlarına göre çeviriler yapıldı. Normal olarak oyunlar ne kadara satılıyorsa direkt olarak kura göre çevrildi. Bu çevirmeler ile de birlikte karşımıza gelen oyun fiyatları bir anda 4 katı zamlanmış oldu. Popüler oyunlarda da bu durum geçerli. Bu tarz bir artışa gitmiş olmaları düşündürmeye başladı. Bu durumun geçerli olduğu ülkeler ise şu şekilde; Türkiye, Hindistan, İsrail, Ukrayna, Meksika, Endonezya şeklinde. İlerleyen dönemlerde geri adım atarlar mı göreceğiz. Şuan için böyle bir şey görülmüyor. Yazıyı yazdığım zaman kontrolleri tekrar yaptım. Fiyatlar zamlı görülüyor.

EA Oyunlarının Steam Fiyatı

2012 tarihli Mass Effect Collection bugüne kadar hep 55 liradan satılıyor, indirim dönemlerinde ise 13.75 liraya düşüyordu. Oyunun güncel fiyatı ise tam 229 lira. Benzer biçimde oyunların tekil fiyatları da tavan yapmış durumda. 31 liradan satılan Mass Effect 1 ve 2 şu an 129 liradan satılıyor.

2011 tarihli Crysis 2: Maximum Edition’ın yeni fiyatı 199 lira. Eski fiyatıysa 49 liraydı ve indirimlerde 12,25 liraya düşüyordu. Crysis Maximum Edition da benzer biçimde 199 liraya fırlamış durumda.

2003 tarihli SimCity 4: Deluxe Edition, 31 liradan 129 liraya fırlamış. Yine tam 4 katına çıkan bir fiyat söz konusu. Mirror’s Edge’in 31 lira olan fiyatı da 129 liraya uçanlardan. Dragon Age, Dead Space, Medal of Honor, kısacası tüm eski EA oyunları bu fiyatlardan nasibini almış durumda.

EA oyunları Steam’da fiyatları 4 katı olarak arttırıldı. Bu durumdan geri dönerler mi bilmiyorum ama yapılan bu yeni fiyatlandırma ile eski oyunları almak yerine yeni oyunları almaya başlarlar. İlerleyen süreçte nasıl bir durum ile karşılaşacağız.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel