Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

DualShock 5, PlayStation 4 Uyumlu Olacak

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in çıkmasına çok uzun bir süre kalmadı. Bu kısa süre içerisinde de yeni gelen bilgiler hemen oyuncular ile paylaşılmaya çalışılıyor. Xbox Series X hakkında en azından biraz daha fikir sahibiyiz ama PlayStation 5 hakkında çok fazla detay bilmiyoruz. Bunun ana sebebi ise Sony tarafından henüz beklenen tanıtımın gerçekleştirilmemiş olması oldu. Xbox tarafı The Game Awards ile birlikte duyurularına başladılar. Ama PlayStation 5 ile ilgili olarak bilgiler sınırlı. Bu sınırlı bilgilerden birisi de DualShock 5 PlayStation 4 uyumlu olarak çıkışını yapacağı oldu.

Bu durumun sızıntısı ise PlayStation Fransa oldu. Yapılan ürün listelemesi ile birlikte bu durumun açığa çıktığını söylemek lazım. Aslında bu durum beklenen bir durumda. Aynısını PlayStation 4 ve PlayStation 3 dönemlerinde de görmüştük. DualShock 4 PlayStation 3 uyumlu olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Bu tarz bir durumun olmaması daha şaşırtıcı olurdu.

DualShock 5, PlayStation 4 Uyumlu Olacak

Böyle bir teknolojinin olmaması daha sıkıntılı bir süreç doğurabilirdi. Zaten Sony tarafı en az bir kaç sene daha PlayStation 4’e olan yatırımlarına devam edecek. Bence en az 3-4 sene daha devam etmesi gerekiyor. Bunun ana sebebi ise PlayStation 4 dünyanın en çok satan konsolu olması. Şuan için 100 milyondan fazla oyuncunun evinde bu konsol bulunuyor. Yeni nesil konsol devrine tam geçiş beklenenden daha uzun olacaktır. O yüzden de destek devam etmeli.

DualShock 5’in PlayStation 4 desteğinde ki ana sebep de bu. PlayStation 5 alan oyuncular PlayStation 5 tam olarak kült olana kadar PlayStation 4 kullanmaya devam edecekler. O yüzden de bu geri uyumluluk son derece önemli bir nokta. Zaten gelen diğer bilgilerden birisi de PlayStation 5’in geri uyumlu olarak da çıkışını gerçekleştireceği olmuştu. Beklenen bir olay PlayStation Fransa sayesinde resmiyet kazanmış oldu.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel