Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Diablo 4 Mikro Ödemeler İle Geliyor

Bu sene yapılan oyun duyurularından en çok heyecanlandıran yapım Diablo 4 oldu desek sanırım yanlış olmaz. Bu ayın başında gerçekleşen Blizzcon etkinliği içerisinde Diablo 4 duyurulan oyunlardan birisi oldu. Aynı zamanda etkinlik içerisinde Overwatch 2’de duyurulmuştu. Diablo 4 oyununun duyurulması ile birlikte akıllara takılan bazı sorular yavaş yavaş cevap bulmaya başladı. Bu cevaplardan birisi de Diablo 4 mikro ödemeler ile geliyor olacağı oldu.

Diablo 4 Mikro Ödemeler

Diablo 4 çıkış tarihi henüz açıklanmamış olan bir yapım. Ne zaman oyuncuların beğenisine sunulacak bilinmiyor. Elimizde olan tek veri oyunun çıkacağı ve yayınlanan fragmanı oldu. Aynı zamanda gelen yeni bir bilgi ile birlikte Diablo 4 mikro ödemeler ile birlikte geliyor.

Twitch yayıncısı olan Quin69 oyunun baş tasarımcısı Joe Shely ile yaptığı röportaj ile birlikte bazı sorulara cevap verdi. Bu röportajda en çok dikkat çeken detaylardan birisi de oyunun içerisinde mikro ödemelerin bulunacağı detayı oldu. Bu mikro ödemeler ise kozmetik ile sınırlı kalacak gibi gözüküyor.

Oyun içerisinde para ile satın alınabilecek kozmetiklerin olacağını açıklandıktan sonra, Quin69’un “bu, oyunun mikro ödemeler içereceği anlamına mı geliyor?” sorusuna tam olarak evet denmedi ama o anlama gelen açıklamalar geldi.

Oyunun içerisinde karakterler ve oyuncular arasında dengesizlik sağlayacak item ve benzeri şeyler satılmayacak. Ama karakterleriniz için kozmetikler satılacak. Bu kozmetikler haricinde başka satışlar da olacak mı bunu oyun çıktığı zaman anca görebiliriz.

Oyunlarda son dönemlerde kozmetik satışları artmaya başladı. Özellikle haksız rekabet sağlayacak olan item ve benzeri şeyler satıştan kaldırılmaya başlandı. Gelen tepkiler bunun önüne geçmeyi başardı. Şimdi ise bu işlem oyun içerisinde kozmetik ile sınırlandırılmış duruyor.

Joe Shely’nin yaptığı açıklamalara göre satılacak olan kozmetikler paraların hakkını verecek diye anlatmış. Son derece iyi tasarlanmış ve düşünülmüş olarak gözüküyor. Bakalım neler olacak.

Diablo 4’ün çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Sizler satılacak olan kozmetikler ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz. Bizler ile düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Twitter, Facebook üzerinden bizleri takip ederek oyun gelişmelerinden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda bizleri Youtube‘dan da takip edebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!