Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Devil May Cry 5, Serinin En Çok Satan Oyunu Oldu

Geçtiğimiz sene Mart ayı içerisinde çıkışını yapmış olan oyun satış başarısı kırmayı başardı. Devil May Cry serisi unutulmaz oyun serilerinden birisi. Capcom’un da en popüler markalarından birisi olmayı başarmıştı. Serinin son oyunu olan Devil May Cry 5 en çok satan DMC oyunu olmayı başardı. Mart ayında birinci yaşını kutlayacak olan oyunun satış rakamları Capcom tarafından paylaşıldı. 3.1 milyon kopya satmayı başaran oyun DMC oyunlarında listenin başına oturmayı başardı.

Devil May Cry 5, 3.1 milyon kopya satışı geçmiş durumda. Bu da oyunun DMC 4’ü ve 3 milyon kopyalık satış rakamını tahtından ettiği anlamına geliyor. Bronz madalya DmC: Devil May Cry’a giderken, dördüncü ve beşinci sırayı sırasıyla orijinal DMC ve DMC 2 alıyor. Hayranların favorilerinden olan DMC3’ün ilk beşe girmeyi başaramadı.

Capcom tarafından istenilen başarı sağlanmış durumda aslında. İlerleyen dönemlerde satış rakamlarında ani bir artış olmayacaktır. Ama beklenen çıkış gerçekleşti. Capcom tarafından onaylanmış bir Devil May Cry oyunu bulunmasa da Dante ve Nero’nun hikayesi gelecektir. Şuan için Capcom oyundan ziyade animasyon dizisi üzerine uğraşıyor.

Netflix’e animasyon dizi olarak Devil May Cry gelecek. Castlevania’nın yapımcılığını üstelenen ekip tarafından yapılacak. Bu sayede de tekrar karşımıza bir oyun yapımı ile çıkacaklar. Castlevania benim sevdiğim animasyon işlerinden birisiydi. Son derece güzel işlenmiş bir konu olarak karşımıza çıkmıştı. Oyunların animasyon işlerinin çıkması sevindiriyor. Umarım DMC’de de başarılı bir iş ile karşımıza çıkarlar. Capcom animasyona olan yatırımlarına başladı. Bakarsınız animasyonun duyurulması ile birlikte yeni oyunu da duyurulur. Hem animasyon dizi sevenlere hemde oyunculara yönelik bir açıklama olur.

Son bir bilgi olarak da Castlevania sevenler, serinin ikinci sezonu Mart ayı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek. Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!