Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Destiny 2 Oyundan Loot Box Sistemini Kaldırıyor

Destiny 2 oyunu bildiğiniz gibi Bungie tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Son dönemlerde oyun Activision bünyesinden ayrılmış ve tamamen tüm hakları Bungie’ye geçmiş durumda. Hatta Steam üzerinden oyun çıkışını gerçekleştirmişti. Bu haberden sonrada oyun Steam’da ücretsiz bir şekilde oyunculara sunuldu. Şimdi de oyunculara yeni bir haberimiz daha var. Bungie yeni bir hamleye adım atmaya karar verdi. Destiny 2 oyunundan loot box sistemi kaldırılıyor. Ama bu sistem oyundan tam olarak çıkarılmayacak.. Daha farklı ve oyuncu dostu bir sistem geliyor. Gelin nasıl bir sisteme geçiş yapıldığına bakalım.

Destiny 2 loot box sistemine Bright Engram deniliyordu. Loot box’ların oyundaki adı buydu. Bu sistem de gerçek para ile çalışıyordu. Gerçek para vererek oyunda içerisinde ne çıkağını tahmine dayalı ürünler çıkıyordu. Bu ürünler kozmetik ürünleriydi. Şimdi Bungie tarafı bunu daha şeffaf yapmaya hazırlanıyor.

Oyunun yönetmeni Luke Smith yayınladığı blog mesajında Bungie’nin oyuncuların Destiny’de para harcadıklarında tam olarak ne satın aldıklarını bilmelerini istediğini söylemiş. Bright Engram’ların bu prensipe uygun olmadığını, bu yüzden artık Eververse Store’da bu öğelerin satılmayacağını söylüyor Smith.

Bu gelen yeni özellik ile birlikte artık oyunun içerisinde Eververse Store içerisinde gerçek para ile Bright Engram satılmayacak. Peki bu loot box’lar hangi sistem içerisinde oyunda olmaya devam edecek. Çünkü oyundan tam olarak kaldırmadılar. Burada da karşımıza Season Pass’ler geliyor. Artık yeni loot box’lar Season Pass biletleri içerisinde olacak ama işin güzel yani sadece oyun içi para ile satın alım olacak. Bu durumda oyuncuların kendi isteklerine bağlı kalacak.

Artık Destiny 2 içerisinde oyuncular verdikleri paranın karşılığı olarak kozmetikler alabilecek. Daha şeffaf bir sistem ile 10 sezonda karşımızda olacak. Bakalım kaldırılan loot box sisteminde sonra oyuna olan talepte artış olacak mı? Onuncu sezon ile birlikte oyun nasıl bir geri dönüş alacak.

Sosyal Medya Hesaplarımız  👍

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!