Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Death Stranding 2 Gelecek Mi?

Bu senenin en ilginç yapımı ne diye soracak olursanız eğer hiç düşünmeden sizlere Death Stranding diyebilirim. Oyun dünyası içerisinde bu sene ikilik çıkarmayı başardı. Oyunun sevenleri olduğu kadar sevmeyen bir grupta bulunuyor. Bu da iki yönlü yoğun eleştiriler alan bir oyun karşımıza getiriyor. İki yönden de farklı yorumlar alan bu oyun bu sene The Game Awards’ta en iyi oyun adaylarından birisi olmayı da başardı. Peki bu başarı, sevgi ve diğer olayları ile Death Stranding 2 oyunu gelir mi? Kojima bu duruma nasıl bakıyor.

Bildiğiniz gibi Kojima oyun dünyasının en gizemli yapımcılarından birisi. Yaptığı işler tam olarak anlamak neredeyse imkansız. Bu durum röportajlarında da görülüyor. Yaptığı oyunlarda da, oyun fragmanlarında da yaptığı tüm işlerde karşımıza çıkıyor. Bu ilginç ve anlaşılmayan yanını özellikle bizlere hazırlanan fragmanlar ile gösteriyor.

Bu sene de Death Stranding adında bir yapım ile karşımıza çıkmayı başardı. PlayStation 4 özel olarak ilk çıkışını gerçekleştiren yapım önümüzdeki sene yaz aylarına doğru da PC için çıkışını gerçekleştirecek. PlayStation 4 tarafından da iyi bir başarı sağladığını söylemek lazım. Yukarıda bahsettiğimiz detaylar ile birlikte Kojima anlaşılması zor oyunlar yapmayı seviyor. Bu da yaptığı oyunları kült bir hale getirmeyi başarırken eleştirileri de beraberinde getiriyor.

Oyunu çok beğenen bir kitle kadar da beğenmeyen bir kitle oluşturmayı başarıyor. Ama bir şekilde başarı sağlamayı da ihmal etmiyor. Bu durumun en güzel örneği Death Stranding oyunun da gördük. Kutuplaşma orada da açık bir şekilde görülüyor.

Gelelim Death Stranding 2’ye

İlk oyun ile birlikte dediğimiz gibi iyi bir başarı sağlamayı başardı. Sağlanan bu başarı ile de birlikte akıllara direkt olarak 2. oyunun gelip gelmeyeceği soruları yönelmeye başladı. Kojima Veriety’e verdiği röportaj ile birlikte Normal Reedus ile tekrar çalışmak istediğini belirtti. Bu açıklama direk olarak Death Stranding 2 oyununa yoruldu.

Ama Kojima eğer devam oyunu yapacak olursa sıfırdan başlayacağını da açıklamadan geçmemiş. Bu durumda ilk oyunun kaldığı yerden değil isim 2 ama sıfırdan tasarlanmış bir yapım ile karşımıza çıkacağını açıklamış.

Kojima’nın Normal Reedus Anısı

Normal Reedus ile yaşadığı bir anı ile de yazımızın burada sonuna geliyoruz. Reedus’un evine misafir olduğu günü de anlatmış. Yemek sırasında Reedus’un kedisi odaya girmiş, durmuş ve kusmuş. Kojima bunu ‘ne komik bir kedi’ diye anlatarak bolca da gülmüş. Hikayeden de anlaşıldığı gibi herkes gibi olan birisi değil.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel