Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Dauntless Oyuncu Sayısı Hızla Artıyor

Dauntless beta süreci içerisinde toplam 3 milyon kadar bir oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. Bunun ile birlikte geçtiğimiz günlerde oyun Beta aşamasından çıktı ve bir anda büyük bir oyuncu artışı yaşandı. 500 binden fazla oyuncu artışı ile birlikte oyun bir günde Beta sürecinde oynayanların 3’te biri kadarını kazanmayı başardı. Bu işlem bu kadar kısa süre içerisinde nasıl gerçekleşti. Oyuncular Dauntless oyununu neden tercih ettiler.

500 bin oyuncu bu aslında Beta sürecinden yeni çıkan bir oyun için çok önemli ve büyük bir rakam. Bunun 2 farklı sebebi olduğunu düşünüyoruz. İlk olarak oyun ücretsiz olarak oyunculara sunuluyor. Ücretsiz kaliteli online yapımlar oyuncular tarafından sıkça tercih ediliyor. Oyunun ücretsiz olması asıl noktalardan birisi.

2. nokta ise çapraz platform sisteminin oyun içerisinde bulunması. Aslında bu mevcut sistem diğer oyunlarında artık yapmaları gereken bir sistem olması gerekiyor. Bu çapraz sistem oyuncuları oyunun ücretsiz olması kadar etkilediklerini düşünüyorum.

Çapraz-Platform Sistemi

Oyun içerisinde tüm gelişmelerinizi başka bir konsol, PC üzerine kayıt edip o platform üzerinden oynamanızı sağlıyor. Bu sayede aslında oyun zevkiniz hiçbir zaman bölünmüyor. PC’de diyelim oyuna başladınız. Daha sonra da oyunu Xbox yada PlayStation üzerinden de denemek hatta orada oynamak istiyorsunuz. Diğer oyunlarda genel olarak sıfırdan bir karakter kurmanız gerekiyor. Dauntless ise buna gerek bırakmıyor. Geliştirilen çapraz sistem sayesinde PC’de kastığınız yada oluşturduğunuz karakterinizi diğer platformlar üzerinden oynamaya devam etmenizi sağlıyor. Bu da oyunun tercih edilmesinde en büyük etkenlerden bir diğeri aslında.

Gelelim bu çapraz sistem ve Beta sürecinden sonra oluşan artışa. Oyun dediğimiz gibi 1 gün içerisinde büyük bir oyuncu artışı yaşadı. Bu artış da gün geçtikçe devam ediyor. Şimdi oyunun yapımcısının tek yapması gereken oyuncular içeride tutması ve daha fazla oyuncu kazanmaya çalışması.

Bakalım yeni plan ve projeleri nasıl bir sistem içerisinde olacak. Hızlı çıkışını korumayı başaracak mı. Güncel ve canlı olması oyuncuların içeride kalmasını sağlayacaktır.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel