Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Cyberpunk 2077 Yeni Nesil Konsollar İçin Gelecek Mi?

Yeni nesil konsollar dönemi gün geçtikçe yaklaşmaya devam ediyor. Bu durum ile birlikte geliştirilmekte olan oyunların yeni nesil konsollara olan yaklaşımlarının nasıl olacağı merak edilmeye başlandı. CD Projekt Red tarafından geliştirilen oyunun geleceği de merak ediliyor. Acaba Cyberpunk 2077 yeni nesil konsollar için gelecek mi sorusuna CD Projekt RED CFO’su Piotr Nielubowicz tarafından cevap geldi.

Cyberpunk 2077, Yeni Nesil Konsollar

CD Projekt RED CFO’su Piotr Nielubowicz tarafından gelen açıklamalar şu şekilde oldu. “Oyunumuz şimdiki nesil konsollara gelecek, duyurduğumuz şey tam olarak buydu.” şeklinde oldu.

“Elbette oyun dünyasını nelerin beklediğini biliyoruz, PlayStation ve Xbox’ı takip ediyor ve yakından izliyoruz. Günün birinde yeni nesil için bir şeyler yapacağımızı varsayabilirsiniz ama bunun tam olarak ne olacağını veya ne zaman olacağını söyleyemeyiz. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bu konsolların çıkış döneminde böyle bir şey olmayacak.” şeklinde açıklamalarına devam etti.

Firmanın CEO’su ve başkanı Adam Kiciński de “oyunlarımız her zaman teknolojinin ilerisinde oldu, en iyi sonucu her zaman en güçlü PC’lerde verdiler” diyor, “çoğu bakımdan daha yüksek konfigürasyonlara hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Teknik açıdan bakarsak da bu yapabileceğimiz bir şey.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu gelen açıklamalar ile birlikte Cyberpunk 2077 oyunu yeni nesil konsollar için bir çıkış oyunu olmayacak. Teknolojiyi ve oyun dünyasının durumunu yakından takip eden firma şuan için güncel nesle odaklanmış durumda. Ama ilerleyen dönem içerisinde PlayStation 5 ve Xbox Series X için de çıkışını gerçekleştireceğini biliyoruz.

Ama özel olarak yeni nesil konsollar için ayrı olarak hazırlık yapılmayacak gibi. Yapılacak olan geri uyumlu oyunlar şeklinde bir çıkış gerçekleştirecek. Bakalım 16 Nisan 2020 tarihinde oyun PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Bizi Sosyal Medya Hesaplarımızdan Takip Etmeyi Unutmayın

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!