Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Cyberpunk 2077, Sokak Hikayeleri Yan Görevler Olacak

Cyberpunk 2077 oyunu Eylül ayına ertelenerek hayranlarını üzmüştü. Daha son ise işçilerini çok daha fazla çalıştırmaya başladığı için eleştiriler almışlardı. Ama sonuçta oyun Eylül ayına ertelenmiş bulundu. Erteleme haberi ile de birlikte oyun hakkında merak edilen bazı detaylar açıklamalar buluyor. Oyunun görev sistemiyle ilgili açıklamalar geldi. Cyberpunk 2077 sokak hikayeleri oyunun yan görevleri şeklinde olacak.

Oyunda bulunan tüm görevler otomatik olarak değil hepsi elle tasarlanıyor. Bu yüzdende aslında gelişim sürecinde bir gecikme yaşanmıştı. Bu sayede de oyunda bulunan tüm görevler kendisine has ve özel olacak. Cyberpunk 2077 tarafından gelen açıklamalarda bu yönde olacak. Bildiğiniz gibi oyunlarda ana hikaye haricinde yan görevlerde bulunuyor. Yan görevlerin amacı hem karakterinizi güçlendirmek hemde o dünyayı daha iyi anlamanıza yarıyor. Bu yönleri ile de çok önemli oluyorlar. Cyberpunk 2077 sokak hikayeleri kısmı da ana hikayeden bağımsız olacak. Bu sayede hem karakterinizi geliştirme imkanınız olacak. Hemde o dünyayı sizlere daha iyi anlatacak.

Oyunun içerisinde 75 sokak hikayesi bulacakmış. Bunların hepsi el ile hazırlanmış hikayeler olacak. O yüzden hepsi farklı yapıda görevler olarak karşımıza çıkacak. Karşılaşacağımız karakterlerde de farklılıklar bulunacak. Bu sayede ana görev tadında bir yan görev oyuncular ile birlikte olacak. Bir diğer önemli detayda bu görevlerde sinematikler bulunmayacak. Sokak hikayeleri ile ilgili olarak CD Projekt Red tarafından gelen açıklamalar da şu şekilde oldu.

OnMSFT’ye konuşan CD Projekt’in Krakow stüdyosunun başı John Mamais “Bunların tümünü de özel tasarlıyoruz. Aralarında otomatik biçimde yaratılan hiçbir şey yok. Elbette tasarımcılarımızın kullandığı şablonlar var ama her biri de tamamen farklı hissettirecek şekilde özelleştirilmiş durumda. Oyun dünyası bu tür şeylerle dolu olacak.” şeklinde açıkladı.

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi:

Bu açıklama ile birlikte The Witcher 3’te olduğu gibi bizleri yine güzel yan görevler beliyor olacak. Bu sefer üzerine daha fazla düşünülmüş ve tasarlanmış olarak gelecek. Bunun haricinde de oyunun çıkış tarihi 16 Nisan 2020 tarihinden 17 Eylül 2020 tarihine ertelendi. Bakalım açıklamalar gecikme haberini biraz daha beklenebilir kılıyor aslında.

İlgili Kaynak

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!