Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Corona Virüsü Nedeniyle MWC 2020 İptal Edildi

Corona Virüsü dünyayı etkilemeye devam ediyor. Dünyayı etkilediği gibi aynı zamanda oyun ve teknoloji dünyasını da derinden etkilemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük etkinliklerinden birisi olan MWC 2020 iptal edildi. Sebep ise dünyayı kasıp kavuran Corona virüsü oldu. Geçtiğimiz günlerde Nvidia ve Sony tarafından etkinliğe katılmama kararı alınmıştı. Bu kararın sebebi ise Corona virüsü olmuştu. Daha sonra MWC’yi gerçekleştiren organizatörler fuarın gerçekleşeceğini açıkladılar. Huawei ve ZTE gibi firmalarında aralarında bulunduğu iki bin firmanın etkinliğe katılacağı açıklandı. Bugünlerde ise Dünya Sağlık Örgütü tarafından da açıklanan önlem çağrısı son nokta oldu aslında.

Etkinliği düzenleyen GSMA tarafından açıklama geldi ve son dönemlerde sürekli olarak artan Corona virüsü nedeniyle MWC 2020 iptal edildiği açıklandı. GSMA CEO’su John Hoffman, salgın yüzünden etkinliğin gerçekleşmesinin imkansız hale geldiğini belirtti.

Alınan bu kararın sebebi tamamen sağlık koşullarının ön planda tutulmasından kaynaklanıyor. Virüs sürekli olarak yayılmaya devam ediyor. Bu yüzdende etkinlik düzenleyecek olan ekipler ciddi önlemler almaları gerekiyor. Bu sebeple sadece MWC 2020 değil aynı zamanda Almanya’da gerçekleşecek olan PUBG etkinliği de iptal edildi. Corona virüsü nedeniyle bu tarz iptaller daha fazla artacak gibi duruyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak. Hangi etkinlikler daha ertelenmeye devam edecek.

Bakalım Corona virüsü ile ilgili olarak dünya çapında araştırmalar devam ediyor. Ama son derece dikkatli olmak gerekiyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Corid-19 adını verdi virüse ve 18 ay gibi bir süre sonra ise tedavisinin bulunması bekleniyor. Yaz aylarına doğru da virüsün etkisinin azalacağı söylentiler arasında. Yinede son derece dikkatli olmak gerekiyor.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!