Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Corona Virüsü Nedeniyle GDC 2020 Ertelendi

Corona virüsü bildiğiniz gibi dünyayı derinden etkilemiş durumda. Bu durumdan payını oyun dünyası da alıyor. Sadece oyun dünyası ile de süreç sınırlı değil aynı zamanda teknoloji ve oyun tanıtımlarını da etkiliyor. Bu süreçte bir sürü etkinlik iptal edilmişti. Bu etkinliklerden birisi de GDC 2020 oldu. GDC 2020’de Corona Virüsü nedeniyle ertelenen etkinliklerden bir diğeri oldu. 16 – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik San Fransisco’da yapılacaktı. Bu arada bu etkinliğin iptal edilme sebebi Corona Virüsü tehlikesi değil tam olarak. Etkinliğe katılacak olan firmaların geri çekilmesinden kaynaklanıyor. Etkinlik iptal edilene kadar yapılacağı kesin gözü ile bakılıyordu.

İlk olarak etkinlikten Amazon tarafı çekilme kararı aldı. Bu kararın ana sebebi ise COVID-19 olmuştu. Amazondan sonra ise diğer firmalarda katılmaktan vazgeçtiler. Sony, Facebook, Electronic Arts, Kojima Productions, Unity, Microsoft ve Epic Games gibi firmalar katılamama kararlarını açıkladılar.

Corona Virüsü Nedeniyle İptal Edilen veya Ertelenen Diğer Etkinlikler

Bu durumun ana sebebi ise çalışanlarının sağlıklarını ön planda tutma istekleri. Ortaya çıkan durumlardan sonra GDC 2020 iptal edildi. Yapılan resmi açıklamaya göre etkinlik ‘yaz aylarına’ ertelenmiş durumda. “Yazın kesinlikle GDC etkinliğini gerçekleştirmeyi planlıyoruz, detayları kesinleştirmek için ortaklarımızla çalışacak ve önümüzdeki haftalarda planlarımızı açıklayacağız” şeklinde açıklama geldi.

Etkinlikten en son çekilen firma Gearbox oldu. Gearbox ise konuyu direkt olarak Corona virüsüne bağlamadı ama işçilerinin sağlını daha ön planda tuttuklarını açıkladılar. Gelen bu iptal açıklamalarından sonra etkinlik yaz aylarına ertelendi. Bakalım gerçekten de yaz aylarında gerçekleşecek mi göreceğiz. Virüsün etkisine göre ilerleyen dönemlerde açıklamalar gelecektir.

Sosyal Medya Hesaplarımız  👍

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel