Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Celeste Devam Oyunu Gelmeyecek

Geçtiğimiz senenin ne iyi bağımsız oyunu aynı zamanda en iyi yapımlarından birisi olan Celeste’nin bir devam oyunu gelmeyecek. Geliştiricisi Matt Thornson tarafından gelen bilgi ile birlikte Celeste oyununun devamı gelmeyecek. Artık geliştiriciden yeni oyunlar bekliyoruz.

Geçtiğimiz senenin en iyi platform oyunlarından da birisi olan Celeste gelen yeni DLC’ler ile birlikte dünyası genişledi. Yakın bir zaman içinde de oyuna yeni bir DLC eklendi. Eklenen DLC ile birlikte Celeste’nin dönemi şuan için kapandı.

Matt Thornson Celeste’nin devamı ile ilgili olarak yaptığı açıklama ise şu şekilde oldu. “Celeste’ye bir devam oyunu yapmak istemiyoruz. Belki gelecekte fikrimiz değişir ama şu an için iyi bir devam oyunu yapamayacağızı biliyoruz. Hem zaten bir sonraki oyunumuzun yeni bir şey olması daha çok ilgimizi çekiyor.” diye ufak bir açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi.

Yeni gelen DLC Chapter 9: Farewell ile birlikte 100 yeni bölüm daha oyuna eklendi. Eklenen bu bölümler ile birlikte 800 bölümük bir oyun karşımıza çıktı. Aynı zamanda oyun için yayınlanan tüm DLC’ler ücretsiz olarak oyunculara sunuldu.

DLC konusu ile ilgili de Matt Thornson açıklamalarda bulundu. ” Böylesine büyük bir DLC için aslında para istemeliydik” diye açıklama yaptı. İleride gelecek olan oyunlarında da DLC’ler ücretsiz olmayacak. İlerleyen dönemlerde yeni oyunlarında gelecek olan DLC’lerin paralı olabileceğini açıkladı.

Şuan konumlarından dolayı ücretsiz olarak yayınladıklarını dile getirdi. Son gelen Chapter 9: Farewell DLC’si çok bütük bir yapım. Kısa bir devam oyunu niteliğinde. Aynı zamanda hikaye detayları da oyunda bulunuyor. Büyük bütçeli olan DLC ücretsiz olarak oyunculara sunuldu. Ama gelecek olan oyunların DLC’lerinde Matt Thornson para isteyecek gibi gözüküyor.

Kaliteli yapımlar ve kaliteli içerikler ile karşımıza çıkarsa alınabilir paralar istemesi çok da sıkıntı yaratmayacaktır. Ortaya koyulan ürünün kalitesi belirleyici olacak. Ama Matt Thornson’un bu tarz düşüncesine bakalım nasıl bir tepki verilecek.

Celeste’nin yeni DLC’si 9 Eylül (bugün) itibari ile yayınlandı. Yayınlana DLC’nin 8 dakikalık oynanış görüntüleri ise aşağıda;

Celeste Chapter 9: Farewell Oynanış Videosu

Celeste oyunu çıkışından sonra bir çok ödüle de layık görülmeyi başardı. Yılın en iyi bağımsız yapımlarından birisi oldu.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel