Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Candy Crush Soda Saga Geliri 2 Milyar Doları Aştı

Mobil oyun denildiği zaman ilk akla gelen yapımlardan birisi Candy Crush serisidir aslında. Hemen her telefonda oynanan ve uzunca süre vakit harcanan yapımlardan birisi. Ücretsiz olması ile birlikte mobil kullanıcılar tarafından tercih edilen bir oyun olmayı başardı. Candy Crush serisi King tarafından App Store ve Play Store’da yayınlanıyor. Candy Crush Soda Saga oyunu da bir diğer yapımlarından birisi ve büyük bir başarıya imza atmayı da başardı.

İlk olarak oyun 2014 yılında hayatımıza giriş yaptı. Çıktığı günden bu yana da oyun 400 milyondan fazla indirilmeyi başardı. App ve Play Store üzerinden en çok tercih edilen ücretsiz yapımlardan birisi olmayı da başardı. Aynı zamanda da bu 5 yıllık süre zarfında 2 milyar dolarlık bir gelir kazancı sağladı. GTA V eğlence sektörünün en çok satan ürünü oldu. 6 Milyar dolarlık bir başarı sağlayabildi.

Candy Crush Soda Saga oyunu ise King için sadece bir diğer ana oyunlarından birisi. Bu veri 2014 yılında çıkışını yapmış olan oyunu için olduğunu unutmayalım. Aynı zamanda da oyunun ücretsiz bir şekilde yayınlandığını da. Candy Crush’ın ne kadarlık bir gelir elde ettiğini daha çok merak ediyoruz. İlerleyen dönemlerde onunda bilgisi paylaşılır.

En Çok Hangi Ülkeler Candy Crush Soda Saga’ya Para Kazandırıyor

Gelirinin yaklaşık 1.1 milyar dolarını Amerika’dan elde ederken, ikinci sırada 135 milyonla Büyük Britanya var. İki ülke arasında büyük bir uçurum gözüküyor. Amerika’da oyun kullanıcılar tarafından çokça tercih ediliyor. Aynı zamanda da oyuna para da yatırılıyor. 5 yılda elde edilen gelirin yarısı Amerika üzerinden sağlanmış.

Dediğimiz gibi oyunu sizlerde ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Telefon veya tabletlerinize oyunu indirerek şekerleri kırmaya başlayabilirsiniz. Oyuna geçmeden önce son bir dipnot sizler ile paylaşalım. King firmasının 4 ana seri oyunu bulunuyor. Bunlardan elde edilen gelirler firmanın toplam gelirlerinin %85’ini oluşturuyor.

Şimdi oyunu indirip oynayabilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!