Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Binlerce Flash Oyun Kurtarıldı

2017 yılında Adobe Flash’a olan desteğini keseceğini açıklamıştı. 2020 yılında da artık Flash’a olan Adobe desteği son bulacak. Bu karar ile de birlikte karşımıza büyük bir nostaljik sıkıntı çıkmıştı. Çocukluğumuzun ve milyonlarca insanın oynadığı Flash oyunlarında sonu olacak olan bu durum ile ilgili bir yapımcı adım attı. Binlerce Flash oyun bu yapımcı sayesinde kurtarıldı. Özellikle 2000’li yılların sonrasında internetin daha popüler hale gelmesi ile birlikte siteler de Flash oyunlarında sayısı da artmıştı. Bu artışlar ile de birlikte çoğu oyuncunun ilk oyunları arasında bu yapımlar girmişti. Ülkemizde de popüler olan Flash oyunlar son senesini bu sene yaşayacaktı.

Adobe dediğimiz gibi bu Flash oyunları yok edecekti. Ama bir yapımcı ekip yaptığı Flaspoint operasyonu ile birlikte binlerce oyunu kurtarmayı başardı. Bu gerçeleşen Flashpoint operasyonu ile birlikte 38 bin oyun kurtarılmış oldu. Dediğimiz gibi bir çokları için Flash oyun çok önemli bir noktaya sahip. Hatta bu oyunlar internetin tarihinde de büyük bir yere sahip. Bu işi gerçekleştiren yapımcı ekipte bunu yaşatmaya devam edecek. Peki nasıl bir sistem ile karşımıza çıkıyor. Hala Flash oyunları oynamayı sevenler ne yapacakta bu oyunları oynayacak. Sistem şu şekilde çalışıyor.

Flashpoint Operasyonu

Yapımcı ekibin gerçekleştirdiği adım ile birlikte 38 bin oyun tek bir yerde toplandı. Bu oyunların içerisinde Avrupa’lı yapımcılardan, Japon, Kore ve Çin yapımlarına kadar bir çok yapım bulunuyor. Aynı zamanda da geniş bir oyun boyutu karşımızda bulunuyor. Sizlere oyunları indirebilmeniz veya inceleyebilmeniz için link vereceğiz. Oyunları oradan indirip oynayabilirsiniz. Aynı zamanda tüm oyunları indirmek isterseniz eğer bir paket de mevcut. Paketin boyutu ise 288 GB’lık bir alana ihtiyaç duyuyor.

Dilerseniz eğer şu linkten tüm sayfaya bir göz atabilirsiniz. Tüm oyunların listesine de bakmak isterseniz eğer buraya tıklayın. Paket içerisinde bulunan tüm yapımlara göz atın. Bazı yapımları tanıyacaksınız. Bunların içerisinde daha önceden duymuş olduğunuz yapımcılar da bulunuyor. Dediğimiz gibi tam anlamı ile nostaljik ve tarihi bir çalışma aslında.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizleri Takip Etmeyi Unutmayın 😀

Twitter

Facebook

Pinterest

LinkedIn

Reddit

Youtube

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!