Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Beklenen Açıklama Geldi: Minecraft Dungeon Ertelendi

Dünyayı saran virüs nedeniyle oyun firmaları zor duruma girmeye başladılar. Özellikle yeni oyun geliştiren firmalarda sıkıntılar çıkmaya devam ediyor. Bu sıkıntıların sebebi ise evden çalışma sistemine geçilmiş olması. Bu durumda otomatik olarak sıkıntıları beraberinde getiriyor. Bir çok oyun firması evden çalışma işine geçiş yaptılar. Bu yüzden de geliştirilen oyunların çıkışlarında büyük problemler karşımıza çıkıyor. Bir çok oyunun bu süre içerisinde ertelendiğini görüyoruz. Bunlardan nasibini alan yapımlardan birisi de Minecraft Dungeon oldu. Beklenen açıklama sonunda geldi Minecraft Dungeon ertelendi.

Zaten erteleme açıklamasının gelmesi bekleniyordu. Daha önce Mojang tarafından gelen açıklama ile birlikte bu durumun karşımıza gelmesi bekleniyordu. Daha önce yaptıkları açıklamada geliştirme sürecinin yavaşladığı yönünde açıkla gelmişti. O yüzden de erteleme haberinin gelmesi bekleniyordu. Beklenen açıklamada da sonunda geldi.

Oyunun ertelenme sebebi ise çalışanların sağlıkları olarak belirlenmiş durumda. Güvenliğe ve sağlığa verilen önemden dolayı oyunun çıkış tarihi ertelendi. Oyun normal şartlar altında Nisan ayının sonuna doğru çıkması bekleniyordu. Şimdi ise 26 Mayıs olarak belirlenmiş durumda. Oyun PlayStation 4, Nintendo Switch, PC ve Xbox One (Game Pass dahil) olmak üzere çıkışını gerçekleştirecek. Aynı zamanda oyun 2 farklı şekilde satışa sunulacak.

Minecraft Dungeon ertelendi ama oyun erken erişime açılmış durumda. Oyun standart olarak 19,99 dolardan satışa sunulacak. İsterseniz de Hero paketini satın alabilirsiniz. Hero paketi 29,99 dolardan satışa sunulacak. Pahalı olan versiyonunu satın alırsanız oyunun eğer ilerleyen dönemde gelecek olan tüm yenilikler otomatik olarak eklenecek. O yüzden erkenden tüm gelecek yenilikleri satın almış olacaksınız.

Eğer Xbox Game Pass kullanıyorsanız oyunu indirmeye başlayabilirsiniz. Diğer platformlarda ise oyun ön siparişe açılmış durumda.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!