Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Assassin’s Creed Unity Olumlu İnceleme Bombardımanına Tutuldu

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Notre Dame Katedralinde bir yangın gerçekleşti. Tarihi mekanın yanmasından sonra ise Ubisoft Notre Dame Katedraline destek vermek için 500 bin euro bağışladı. Assassin’s Creed Unity oyununu da 25 Nisan tarihine kadar ücretsiz yaptı. Bu durumu karşı oyuncular da tebriklerini göstermek için Steam üzerinden Assassin’s Creed Unity olumlu inceleme bombardımanına tuttular.

Bunun sebebi hem Notre Dame Katedralinde çıkan talihsiz yangın oldu. Daha sonra da oyununun ücretsiz olması oldu diyebiliriz. Oyunun ücretsiz olarak yapılmasının sebebi ise Notre Dame Katedrali’nin oyunda birebir modellenmiş olması. Oyuncuların oyun içerisinde Katedrali görmelerini sağlamak için yapıldı.

Ubisoft bu jestlere birde oyunu kısa süre içerisinde satın alanlara da para iadesi yapacağını açıklamıştı. Bu da tebrik edilecek bir diğer olay oldu.

Yapılan bu ince düşünülmüş hareket hala devam ediyor. 25 Nisan tarihine kadar oyun ücretsiz halde alınabilir. Eğer oyun ücretsiz olmadan kısa bir süre önce satın aldıysanız eğer para iadesi koşulsuz şartsız yapılmıştır.

Bu kötü hadiseye karşı Ubisoft tarafından gelen bu destek gerçekten çok büyüleyici oldu desek sanırım yanlış olmaz.

Steam Olumlu Yorumlar

Daha önce bu tarz bir olaya çok fazla rastlamamıştık. Bildiğiniz üzere daha çok Steam üzerinde Epic Games Store’a özel olarak çıkacak olan oyunların diğer oyunlarına kötü yorum bombardımanı yapılırdı. Şimdi ise çok emsaline rastlanmayan bir olay gerçekleşti. Assassin’s Creed Unity olumlu inceleme puanları almaya başladı.

Ama Steam tarafı bunu spam olarak algılayabilir. Daha önce Borderlands 2 oyununda da aynı durumun tersi gerçekleşti. Steam tarafı da bu yorumları spamladı ve gerçeği yansıtmadığını belirterek bir kenara attı.

Henüz Unity için bu tarz bir durum söz konusu değil. Bakalım Steam tarafı bu konuya nasıl bir hamle yapacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!