Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Apex Legends Charge Rifle Silahına Nerf Geldi

Apex Legends oyunu yeni sezonu ile birlikte oyuna yeni karakterler ve yeni silahlar getirmeye söz vermişti. Bu silahlardan birisi de Charge Rifle isimli silahtı. Silah aşırı güçlü olmasından dolayı oyuncuların başını ağrıtmaya yetti. Tabi bu durum da isyanlara sebep oldu. Respawn’a kadar ulaşmayı başaran bu isyanlar sonunda yerini buldu. Apex Legends Charge Rifle silahına nerf sözü geldi. Respawn’da verdiği sözü tuttu ve silaha nerf getirdi.

Twitter hesabı üzerinden paylaşılan nerf detayları ile birlikte Charge Rifle silahına gelen nerflere göz atalım;

Apex Legends oyununu oynayan oyuncular silahın ne kadar kuvvetli olduğunu biliyorlardır. Özellikle uzak mesafeden silah ölümcül bir güce sahip. Bu durum da oyuncular arasında rekabetin düşmesine neden oluyordu. İsyanları da peşinde getirmeyi başardı. Apex Legends Charge Rifle silahına aslında bir dengeleme getirildi. Silahın aşırı güçlü yapısı geri çekildi daha kullanılabilir bir hale getirildi.

İlk gelen nerflerden birisi silahın ateş hızına oldu. Silahın ateş hızı nerfden önce 1.1 saniye iken 0.95’e geriletildi. Bu sayede yakın mesafe kullanımında hızlı hareketin önüne geçilmeye çalışıldı. Asıl vuruş noktası uzak mesafeden olan oyuna bir de mesafe/hasar dengelemesi geldi. Silah tam şarjda iken 150 metre uzaklıktan şuan ki hasarı vurabileceksiniz. Ama daha uzak mesafelerden vurduğunuz zaman hasar 30’a düşecek. Bu sayede de Charge Rifle silahını kullanan oyuncular daha yakın bir mesafeye gelmek zorunda kalacaklar.

Bir diğer problemlerden birisi de silahın genişletilmiş enerji şarjörlerini kullanabiliyor olmasıydı. Respawn bunun da önüne geçerek silahın bu şarjörleri kullanmasını engelledi. Ama silahın temel mermi kapasitesini arttırdı. Böyle bir dengelemeye gitme kararı aldı.

Silah yakın ve belli mesafe uzaklıkta etkinliğini korumaya devam ediyor aslında. Nerf’ün amacı uzak mesafelerde olan etkinliğini en aza indirmek olmuş.

Sizler bu gelen yeni nerf ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz. Bizlere sosyal medya hesaplarımız Facebook ve Twitter üzerinden bildirebilirsiniz.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

  Cevap bırakın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

  Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!
  trendbet - kalebet giriş -
  betkanyongiris.club
  -

  casinovale yeni giriş

  -
  kingbetting giriş
  - perabet -

  slotbar

  -
  bahsegel