Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Anno 1800 Serinin En Çok Satan Oyunu Oldu

Ubisoft tarafından geliştirilen strateji oyunu serisi Anno 1800 serinin en çok satan oyunu olmayı başardı. Tam olarak ne kadar sattığı ile ilgili olarak Ubisoft pek bir bilgi paylaşmamıştı. Onun yerine oyun içerisinden bilgiler verdi.

Oyuncu sayısı ve satışlar yerine, oyuncuların 3 milyondan fazla adaya yerleşip yaklaşık 7 milyar vatandaşı ağırladıkları, 10 milyondan fazla gemi ve 1 milyardan fazla buğday tarlası inşa ettikleri bilgileri verilmiş.

Oyun ile ilgili olarak paylaşılan satış ve oyuncu bilgisi bu şekilde. Oyun ciddi miktarda da oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Bunun en önemli yerlerinden birisi de Steam tarafı. Bildiğiniz gibi Steam’de Anno 1800 sadece ön satışa açıldı. Oyun çıkışı ile birlikte Epic Games Store özel olarak çıkış yaptı. Steam’den satışa kapatıldı.

Ön sipariş ile satın alanlar oyuna son derece ilgili gözüküyor. Steam Charts verilerine göre ilk gün 25.214 oyuncu sayısına ulaşmış -ki bu sayı Anno 2205 için 7.401’di. Steam’de Anno 1800 bir önceki oyunun 3 katı kadar bir oyuncuya ulaşmış.

Anno serisi satış olarak , oyuncu sayısı olarak da iyi bir istatistik verisine sahip. Serinin devamı gelecek gibi gözüküyor. Bu başarısının devamı oyunculara sunulacaktır. Bakalım yakın bir zamanda seri ile ilgili olarak daha nasıl detaylar paylaşılacak.

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!