Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

Animal Crossing: New Horizons Satış Rekoru Kırdı

Nintendo bu sene içerisinde Animal Crossing: New Horizons oyunu bu senenin en iyi çıkış yapan oyunlarından birisiydi. Oyun çıkışını yaptıktan sonra iyi bir satış rakamına ulaştığını biliyorduk. Nintendo’nun oyunun satışlarından memnun olduğunu biliyorduk. Şimdi ise bu durum resmiyet kazandı. Nintendo 31 Mart’ta tamamlanan finansal yıl verilerini açıkladı. Japon marka, en büyük oyunlarını ve satış rakamlarını paylaştı. Açıklanan rakamlar ile birlikte de Animal Crossing: New Horizons satış rekoru kırdığını da öğrenmiş olduk.

Firmanın yaptığı mali açıklamalar ile birlikte Horizons satış rekoru kırması kaçınılmaz oldu. Oyun çok kısa bir süre içerisinde milyonları geçen bir satış rakamına ulaştı. Oyun 11 gün gibi bir süre içerisinde 11 milyon satmayı başardı. Oyun çıktığı günden bu yana her gün 1 milyon satmayı başardı. Bu durumda oyunun başarısını bizlere göstermiş oldu. Nintendo çıkardığı oyunlarıyla birlikte satış rakamlarını alt üst etmeye devam eden. Animal Crossing: New Horizons oyunu ilk 6 haftalık süre içerisinde de toplam 13.7 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı.

New Horizons toplam satışlarda şimdilik yedinci sırada. İlk sıradaki Mario Kart 8 Deluxe 24.77 milyon kopyalık satışı yerinde duruyor. Super Smash Bros. Ultimate 18.84 milyon kopya ile ikinci sırada bulunuyor. Zelda: Breath of the Wild ve Super Mario Odyssey 17.41 milyon kopya satışları ile üçüncülüğü paylaşıyor.

Son olarak satış bilgileriyle ilgili bir veri daha verelim.Yenilenen veriler ile birlikte Mario Kart 8 Deluxe, Super Smash Bros. Ultimate, The Legend of Zelda Breath of the Wild, Super Mario Odyssey, Pokémon Sword & Shield ve Animal Crossing: New Horizons satışlarının tamamı, Wii U’nun tüm kütüphanesinin toplam satış rakamlarını geçmiş durumda.

New Horizons oyunu toplam satış rakamlara son dönemde Nintendo Switch’in de satış rakamlarının artmış olduğunu da bizlere gösterdi. Nintendo Switch satışları Xbox One’ı geride bırakmayı başardı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!