Close

Giriş Yap

Close

Register

Close

Şifremi Unuttum

21 Yıl Aradan Sonra Geliyor! Gladyatör 2 İçin Hazırlıklar Başladı

Gladyatör’ün ilk filmi bundan tam 21 sene önce vizyona girmişti. Film çıktığı dönemde büyük bir yankı uyandırdı ve 5 dalda Oscar kazanmayı başardı. Aldığı ödüller içerisinde En İyi Film kategorisi de bulunuyor. Bu yakalanan başarının ardından ise devam filmi beklenmeye başlanmıştı. Ridley Scott ise sonunda ikinci film için çalışmalara başladı.

Aslında 2 yıl öncesinde film için çalışmalar başlamıştı ama beklenen çıkış gerçekleşmedi. Şimdi ise Ridley Scott ikinci film için açıklamalarda bulundu.

“İlk olarak dönem filmlerini çok seviyorum. Bu konuda araştırma yapmayı, dönemi anlatan içerikler yaratmayı gerçekten çok seviyorum. Bence ilk Gladyatör filminde yaptığımız şey, burada eleştirel olmak istemiyorum ama bizden önce yapılan işlerden daha iyiydi. Ancak açıkçası ben zaten Hollywood’un Roma dönemi filmlerinin bir hayranı değilim. Bana çok fazla yapay geliyorlar ve ben de bir senaryo sorduğum zaman elime geçen şey pek de iyi olmuyor. Ancak birisi bana gelip ‘sana bir şey göstereceğim’ dedi ve bir çizim çıkardı. Bu Gerome tarafından yapılan, For Those About to Die isimli bir resimdi. Burada bir gladyatör öldürmek için izin bekliyordu. Gerçekten çok hoşuma gitti böyle bir şeyi daha önce hiç görmemiştim. Tamam, bunu yapacağım dedim. Sonrasında işler evrim geçirdi ve yeni bir materyal hazırladık.”

Şuan başarılı yönetmen Scott, Joaquin Phoenix’in yer alacağı Kitbag filmi için çalışmalarına devam ediyor. 2023 yılında filmin vizyona girmesi bekleniyor. Gladyatör 2 ise daha ileri bir tarihte karşımızda olacak. Belki 25. yılına özel olarak karşımızda olabilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Gönderiyi Paylaş

İlgili Gönderiler

0
0

    Cevap bırakın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

    Yorumunuzu gönderdiğiniz için teşekkürler!